اخبار سلامت

آخرین وضعیت حجاج ایرانی بستری در عربستان

عربستان |فشار خون |مکه مکرمه

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت با بیان اینکه 8 زائر ایرانی در بیمارستان های عربستان و 4 زائر در بیمارستان هلال احمر مکه بستری هستند، گفت: بیش از 74 هزار ویزیت انجام شده است.

متاسفیم و بنابر بازیک بازیک بازیکی بازیک کے جمعیت حلال احمر; سیدعلی مرعشی درباره ارائه خدمات به زائران مکه مکرمه از 26 خرداد تا 27 تیرماه گفت: در مجموع بیش از 186 هزار خدمات پزشکی ارائه شده که از این تعداد بیش از 116 هزار خدمت در مکه و حدود 28 هزار خدمت ارائه شده است. در مدینه

وی افزود: هم اکنون 8 زائر ایرانی در بیمارستان های عربستان و 4 زائر در بیمارستان هلال احمر مکه مکرمه بستری هستند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر تصریح کرد: در مجموع 61 هزار و 5 ویزیت عمومی در بیمارستان های گروه و 13 هزار و 321 ویزیت تخصصی در مکه و مدینه انجام شد. تعداد ویزیت های تخصصی از 167 مورد در روز قبل به 59 ویزیت و ویزیت عمومی از 3000 و 265 مورد به 3654 ویزیت افزایش یافته است.

مرعشی با اشاره به ارائه خدمات پرستاری به زائران گفت: در مجموع خدمات پرستاری در زمینه های جراحی، تزریق، سرم درمانی، پانسمان و بررسی وضعیت فشار خون و دیابت به 29 هزار و 879 بیمار می رسد. دیروز 928 خدمت پرستاری ارائه شد که 700 مورد آن تزریقی بود.

وی تصریح کرد: همچنین در روز گذشته یک هزار و 263 نسخه در بیمارستان ها و بیمارستان های مکه مکرمه دریافت شد به طوری که مجموع نسخ در داروخانه ها به بیش از 71 هزار مورد رسید.

مرعشی خاطرنشان کرد: مجموع خدمات پاراکلینیکی ارائه شده از جمله سونوگرافی، سونوگرافی، رادیولوژی و خدمات آزمایشگاهی در مکه مکرمه با احتساب اعداد من و عرفات به هفت هزار و 725 خدمت رسیده است. امروز تراز خدمات آزمایشگاهی در مکه مکرمه 286 مورد بود که از این تعداد 229 خدمت در آزمایشگاه انجام شد.

مرعشی با اشاره به سایر خدمات ارائه شده به زائران گفت: دیروز در مکه و مدینه خدمات امدادی، امدادی و ایاب و ذهاب از جمله حمل و نقل به هتل ها و بیمارستان های عربستان و همچنین از 120 مورد به 78 خدمت رسید به طوری که مجموع این خدمات ارائه شده است. دو هزار است تا به 380 برسد.

پیام نهایی

نمایش بیشتر