اخبار فرهنگی

آغاز مراسم تشییع پیکر شهید سیدرضی موسوی در میدان امام حسین(ع)

مراسم تشییع پیکر سردار شهید سید رضی موسوی که عصر روز دوشنبه ۴ دی ماه در حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به منطقه زینبیه دمشق به شهادت رسید، در میدان امام حسین(ع) برگزار شد.

به گزارش کردوار نیوز، مراسم تشییع پیکر سردار شهید سید رضی موسوی که شب گذشته در حرم حضرت علی بن موسی الرضا(ع) طواف داده شد،  از ساعت ۸ صبح امروز  – پنجشنبه – با حضور مردم تهران و برخی مقامات کشوری و لشکری در میدان امام حسین (ع) آغاز و از میدان امام حسین تا میدان شهداء تشییع شد.

در این مراسم شعارهای چون مرگ بر اسراییل، مرگ بر صهیون، مرگ بر آمریکا سر داده شد.

شرکت کنندگان در این مراسم که اقشار مختلفی را شامل می‌شوند عکس‌هایی از شهدای مدافع حرم در دست داشته و از ساعتی پیش در میدان برگزاری مراسم حاضر شده‌ بودند.

آغاز مراسم تشییع پیکر شهید سیدرضی موسوی در میدان امام حسین(ع)

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز – پنج‌شنبه – با حضور در کنار پیکر سردار شهید سید رضی موسوی و قرائت فاتحه، بر پیکر آن شهید سرافراز نماز اقامه کردند.

شهید سید رضی موسوی از جمله قدیمی‌ترین مستشاران سپاه در سوریه و از همراهان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بود که ساعت عصر روز دوشنبه  چهارم دی به وسیله سه فروند موشک هدایت شونده توسط تروریست‌های صهیونیست در  منزل خود در منطقه زینبیه در حومه دمشق به شهادت رسید.

پیکر این شهید قبل از ورود به ایران در حرم حضرت زینب (س) در سوریه و حرم حضرت امیرالمومنین (ع) در نجف اشرف و حرم حضرت سیدالشهداء (ع) در کربلا تشییع شد.

آیین خاکسپاری پیکر شهید قبل از ظهر امروز در امامزاده صالح تجریش برگزاری می‌شود.

همچنین قرار است مراسم گرامیداشت این همرزم حاج قاسم سلیمانی صبح شنبه ۹ دی  در حسینیه فاطمة الزهرا(س)  واقع در میدان سپاه خیابان ولیعصر(عج) از ساعت ۹ الی ۱۱ برگزار شود.
ادامه دارد…

نمایش بیشتر