اخبار جامعه

آمادگی دانشگاه آزاد همدان برای برگزاری همایش «صلح و سازش» با همکاری قوه قضائیه

آمادگی دانشگاه آزاد همدان برای برگزاری همایش «صلح و سازش» با همکاری قوه قضائیه

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان اعلام کرد که این دانشگاه آمادگی کامل دارد همایش «صلح و سازش» را با همکاری قوه قضائیه برگزار کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، غلامرضا خاکساری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان در نشست مشترک با معاون قضائی رئیس‌ کل دادگستری همدان با اعلام اینکه حقوق در دانشگاه آزاد اسلامی از رشته‌های پرطرفدار است، گفت: این رشته از کارشناسی تا دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش دارد.

وی افزود: آگاهی مردم نسبت به حقوق شهروندی خود در جامعه بالا رفته، اما باید فرهنگ صلح و معذرت‌خواهی در جامعه رواج بیشتری داشته باشد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه در چند سال گذشته این دانشگاه با همکاری قوه قضائیه همایش شوراهای حل اختلاف را برگزار کرد، اضافه کرد: این دانشگاه آمادگی کامل دارد که همایش صلح و سازش را با همکاری قوه قضائیه برگزار کند.

معاون قضائی رئیس کل دادگستری همدان هم در این نشست با اشاره به نامگذاری دوره تحول و تعالی در قوه قضائیه بیان کرد: یکی از اهداف سند تحول قوه قضائیه تلاش برای اتقان‌آراء و مردمی کردن رسیدگی به اختلافات و قضازدائی است که در این راستا ستاد تألیف قلوب استان همدان راه‌اندازی شد. 

سید هادی مصطفوی با بیان اینکه ستاد تألیف قلوب دوشاخه کمیته مصلحین و معتذرین دارد، ادامه داد: شاخه کمیته مصلحین به کمیته‌های مختلفی تقسیم می‌شود که از آن جمله کمیته مصلحین مساجد و کمیته مصلحین وکلاست و برای رسیدگی به دعاوی و اختلافات مردم، صلح و سازش آنها ایجاد شده است.

آمادگی دانشگاه آزاد همدان برای برگزاری همایش «صلح و سازش» با همکاری قوه قضائیه

وی افزود: امروز نیز کمیته مصلح در دانشگاه آزاد اسلامی همدان آغاز به کار خواهد کرد و این دومین کمیته مصلحین دانشگاهی در سطح استان همدان است که شروع به فعالیت می‌کند.

دبیر ستاد صبر (ستاد مرکزی تألیف قلوب) استان همدان افزود: کمیته مصلحین مساجد با حضور روانشناس و اطلاع از اختلافات محلات و کنار مصلحین مساجد با عنوان «طرح شمیم رضوی» اختلافات خانواده‌ها را بررسی و با دعوت از خانواده‌ها در مسجد به حل و فصل مشکلات می‌پردازند.

مصطفوی از پیشنهاد سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی همدان مبنی بر برگزاری همایش مشترک با دانشگاه آزاد اسلامی استقبال کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با رویکرد مناسب در مسائل جاری استان همدان ورود اساسی دارد.

در پایان این مراسم با صدور احکامی از سوی دادگستری کل استان همدان، حجت‌الاسلام رضا محمدی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان به‌عنوان رئیس کمیته، مرتضی پورنجفی مدیر حقوقی دانشگاه این به‌عنوان دبیر کمیته، مصطفی باقری، اعظم قویدل، نسرین کرمی‌کبیر و زهرا خلو جینی هم به‌عنوان اعضای کمیته مصلحین دانشگاه انتخاب و معرفی شدند.

نمایش بیشتر