اخبار فرهنگی

اجازه نمی‌دهیم آمریکایی‌ها از بحران بانکی متضرر شوند

در پی ورشکستگی دو بانک؛

امنیت |پول |سیلیکون

رئیس‌جمهور آمریکا براین باور است که به‌رغم بحران بانکی در این کشور، سرمایه‌های مردم در امنیت قرار دارند.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، رئیس‌جمهور آمریکا معتقد است شرایط ناگوار اقتصادی در این کشور زیانی را متوجه مردم آن نخواهد کرد.

«جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه و در واکنش به ورشکستگی دومین بانک بزرگ این کشور وعده داد که مالیات‌دهندگان آمریکایی از بانک‌های ورشکسته متحمل ضرر نخواهند شد. بایدن تأکید کرد که دولت وی اجازه نخواهد داد که مالیات‌دهندگان آمریکایی از این رخداد متحمل ضرر شوند.

رئیس‌جمهور آمریکا به‌رغم وخامت اوضاع اقتصادی، اطمینان خاطر داد که سیستم بانکی در آمریکا امن است و بانک مرکزی آمریکا همواره پول بیشتری چاپ خواهد کرد.

بایدن تأکید کرد که اقدام به‌موقع و سریع دولت وی پس از وقوع بحران بانکی اخیر به آمریکایی‌ها این اطمینان را می‌دهد که سپرده‌های آنها امن است.

رئیس‌جمهور آمریکا افزود: از اعضای کنگره می‌خواهم قوانین مربوط به بانک‌ها را تشدید کنند. بایدن در ادامه گفت که نباید اجازه داد تجربه آنچه برای بانک سیلیکون ولی رخ داد، بار دیگر تکرار شود.

روز گذشته دومین بانک آمریکا به دلیل آنچه قانون‌گذاران آن را ریسک سیستمیک می‌نامند، تعطیلی خود تا زمان نامعلوم را اعلام کرد و بسته شد. این بانک در واقع دومین بانکی است که در کمتر از یک هفته گذشته ورشکستگی و تعطیلی خود را در آمریکا اعلام می‌کند.

پیشتر نیز بانک «سیلیکون ولی»، پس از آنکه سپرده‌گذاران به یک‌باره وجوه خود را برداشت کردند، مجبور به تعطیلی شد و روز دوشنبه اعلام شد که «سیگنچربانک» مستقر در نیویورک نیز مجبور به بستن درهای خود شده است.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر