اخبار بین المللی

ادعاهای تکراری گانتس علیه ایران و حزب الله

به نوشته روزنامه عبری «جروزالم پست»، وی در ادامه سخنان خود علیه ایران و حزب الله مدعی شد: حزب الله ماموریت های خود را برای ایران انجام می دهد و سلاح های آن ساخت ایران است. [به این ترتیب که] ای در ایران تودید شد یا با دانش ایرانی شکشد».

وی در ادامه هشدار داد: اسرائیل هر جا که لازم باشد به عملیات خود ادامه خواهد داد.

گانتز دو روز پیش نیز با انتشار تصاویر ماهواره ای در کنفرانس اقتصادی سالانه یونان مدعی حضور چهار ناو جنگی ایران در دریای سیاه شد و گفت: ایران در حال گسترش عملیات تهاجمی خود در منطقه به طور کلی و دریانوردی است. به ویژه عرصه و ایران به طور غیرعادی با کشتی های نظامی خود در دریای سرخ در حال حرکت است.» (جزئیات بیشتر)

رژیم صهیونیستی روز شنبه مدعی شد سه پهپاد حزب الله لبنان را که به سمت سکوی گازی در شرق دریای مدیترانه در حال پرواز بودند، رهگیری و منهدم کرده است. اما حزب الله لبنان اعلام کرد که گروه شهیدان «جمیل اسکاف» و «مهدی یاغی» سه پهپاد غیرمسلح در ابعاد مختلف را به سمت منطقه مورد مناقشه میدان کاریش به پرواز درآوردند. ماموریت این پهپادها شناسایی بوده و «ماموریت مورد نظر انجام شد». همچنین پیام دهید [به صهیونیستها] رسید پیروزی فقط نزد خداست عزیز و توانا.»

روزنامه لبنانی الاخبار دیروز (چهارشنبه) فاش کرد که عملیات پهپادی اولین عملیات روز شنبه نبوده، اما قبل از آن روز چهارشنبه عملیات دیگری انجام شده است. پس از انتشار این خبر، ارتش رژیم صهیونیستی اعتراف کرد که عملیات روز شنبه دومین عملیات پهپاد حزب الله بوده است، اما ارتش این رژیم چهارشنبه گذشته یک پهپاد حزب الله را رهگیری و عملیات مذکور را ناکام گذاشت.

حزب الله لبنان در روز شنبه از عملیات موفقیت آمیز خبر داد، نخست وزیر خشمگین «ییر لاپید» کابینه رژیم صهیونیستی را تحریک کرد و کسانی را که قصد سفر به پاریس را داشتند تهدید کرد: «دولت لبنان باید حزب الله را مهار کند، در غیر این صورت مجبوریم بیایید انجام دهیم. خودمان من به امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه می گویم که حزب الله تهدیدی برای ثبات و امنیت لبنان است.

311311

نمایش بیشتر