اخبار سلامت

ادعای کره شمالی در مورد منشاء کرونا در این کشور

رسانه |کره جنوبی |کره شمالی

پیونگ یانگ بالن های ارسالی از کره جنوبی را عامل انتشار ویروس در کره شمالی می داند.

بر اساس گزارش آژانس فضایی اروپا، کره شمالی امروز (جمعه) اعلام کرد که اپیدمی کرونا در این کشور با ابتلای افرادی که در تماس با بالن های ارسالی از کره جنوبی بودند، آغاز شد.

پیش از این، پیونگ یانگ همچنین اعلام کرده بود که شهروندان کره شمالی از طریق بالون هایی که از کره جنوبی به این کشور ارسال شده، به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

در سال های اخیر، کره شمالی بارها خشم خود را از پخش اطلاعیه های تبلیغاتی علیه دولت پیونگ یانگ توسط بالن هایی که از کره جنوبی به کره شمالی ارسال می شود، ابراز کرده است.

با این حال، مقامات کره جنوبی احتمال آلوده بودن بالن های ارسال شده به کره شمالی به ویروس کرونا را رد کرده اند.

با این حال، رسانه دولتی کره شمالی به نقل از مراکز پیشگیری از همه گیری این کشور اعلام کرد که نمونه هایی از ویروس کرونا در شهر «ایفو» در نزدیکی مرز جنوب شرقی کره شمالی کشف شده است.

بر اساس اعلام آنها، تست ویروس یک سرباز 18 ساله و یک کودک 5 ساله در اوایل فروردین ماه پس از تماس با “اشیاء مشکوک” در این شهر مثبت شد.

مقامات بهداشتی کره شمالی در دستورالعملی که آن را “اورژانس” نامیده اند از شهروندان این کشور خواسته اند که آنها را به مقامات مربوطه تحویل دهند تا در صورت مشاهده موارد مشکوک، معدوم شوند.

اما در این گزارش ها موارد مشکوکی ذکر نشده است و دولت کره جنوبی نیز پیش از این با پخش اطلاعیه هایی در مرزهای دو کشور، کمپین های تبلیغاتی علیه رهبران کره شمالی را ممنوع کرده است.

برخی تحلیلگران معتقدند کره شمالی می خواهد شهروندان خود را متقاعد کند که همه گیری ویروس کرونا در این کشور از طریق اطلاعیه ها یا موارد دیگری که با بالن به این کشور ارسال می شود، گسترش یافته است.

به گزارش یورونیوز، پس از ادعای بحث برانگیز مبنی بر عاری بودن این کشور از ویروس کرونا برای بیش از دو سال، سرانجام کره شمالی در 12 می امسال به همه گیری کووید-19 اعتراف کرد.

به گزارش رسانه دولتی کره شمالی، از زمان شیوع کرونا تاکنون حدود 73 نفر در این کشور جان خود را از دست داده اند.

پیام نهایی

نمایش بیشتر