اخبار جامعه

اعلام پایگاه‌های خدمات رسان به مسافران نوروزی در استان تهران/ فعالیت ۱۴۴ پایگاه راهنمای سفر

معاون عمرانی استانداری تهران از فعالیت ۱۴۴ پایگاه اطلاع رسانی و راهنمای سفر در مناطق عبوری مسافران در استان تهران خبر داد.

میرمحمد غراوی در گفت‌وگو با کردوار نیوز، در تشریح روند خدمت رسانی به مسافران نوروزی در سطح استان تهران، گفت: در آستانه سال نو ستاد تسهیلات سفر استان به ریاست استاندار تهران تشکیل و تمامی کمیته‌های آن شکل گرفت، بطوریکه همه دستگاه‌های خدمات رسان و امدادی در سطح جاده‌ها و معابر مستقر شدند تا بتوانیم پوشش سطح جاده‌ای برای استقبال از مهمانان نوروزی و هم برای خدمات رسانی مناسب به مسافران را داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه این اقدام تا ۲۰ فروردین ماه ادامه خواهد داشت، افزود: با توجه به گستردگی مناطق گردشگری تهران، ۱۴۴ پایگاه اطلاع رسانی و راهنمای سفر تحت نظارت در مناطق عبوری مسافران فعالیت دارند.

به گفته وی، همچنین پایگاه‌های امداد و نجات هلال احمر با ۱۷ پایگاه ثابت بین شهری، ۸ پایگاه موقت بین شهری، ۵ پایگاه موقت توانا(خواهران)، یک پایگاه موقت هوایی، ۳ پایگاه ثابت امداد و نجات کوهستان، یک پایگاه مرکز کنترل عملیات، ۲۲ مرکز کشیک پاسخگویی اضطرار با فعالیت ۷ هزار و ۱۴۰ نفر تا ۱۵ فروردین به مسافران نوروزی ارائه خدمات خواهند داشت.

غراوی ادامه داد: از سوی دیگر ۲۹۹ پایگاه اورژانس، ۴۴ پایگاه جاده‌ای و ۲ پایگاه هوایی با ۳هزار و ۱۰۰ نیروی متخصص نیز کار خود را تا اتمام سفرهای نوروزی ادامه خواهند داد. همچنین ۴۰۰ نفر نیروی راهداری استان در کنار دیگر نیروهای فعال ویژه ایام نوروز با در اختیار داشتن ۲۵۰ دستگاه ماشین آلات اقدام به خدمات رسانی می‌کنند.

معاون عمرانی استانداری تهران با اشاره به حضور فعال نیروهای پلیس در جاده‌ها و مناطق شهری، گفت: ۱۶۵ نیروی پلیس در پلیس راه غرب در قالب ۴ پایگاه ثابت و یک پایگاه سیار و ۳۵ خودرو در کنار ۱۵۰ نیروی پلیس راه شرق استان با ۳۰ تیم گشت و ۸ پایگاه ثابت و همراهی ۱۹۰ نیروی پلیس راه فاتب با ۴۰ تیم گشت، ۸ پایگاه ثابت و ۹ پایگاه موقت کار خود را تا اتمام تعطیلات در محل‌های مشخص ادامه خواهند داد.

وی تأکید کرد: همچنین ۵ پایگاه امداد خودرو نیز در قالب ۳۵۰ تیم، ایران خودرو با فعالیت ۴۷۳ ناوگان سیار و ۷ پایگاه ثابت و سایپا با ۳۰۰ واحد سیار و ۱۰ پایگاه ثابت کار خود را تا ۱۵ فروردین همپای دیگر عوامل ادامه خواهند داد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

گروه تحریریه علوم اجتماعی

نویسنده اجتماعی، پژوهشگر و منتقد. بررسی مسائل اجتماعی با ارائه دیدگاه‌های جذاب و منطقی. تعامل با جامعه را از طریق نوشته‌هایم تقویت می‌کنم.