اخبار بین المللی

امارات با کمک صهیونیست‌ها در شاخ آفریقا پایگاه نظامی می‎‌سازد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین کردوار نیوز، منابع آگاه اعلام کردند که یک کشتی اماراتی مملو از تجهیزات و تسلیحات سنگین وارد جزیره عبدالکوری در استان سقطری یمن شد.

به گزارش سایت «26 سپتامبر»، کشتی اماراتی با نظارت کارشناسان صهیونیست وارد تجهیزات ساخت پایگاه نظامی در جزیره عبدالکوری شد.

منابع آگاه افزودند: متخصصان رژیم صهیونیستی هر روز با بالگرد به جزیره منتقل می شوند.

عبدالکوری یکی از جزایر مهم در نزدیکی شاخ آفریقا است و از اهمیت اقتصادی و ذخایر نفتی بالایی برخوردار است. این جزیره در 120 کیلومتری سوکوترا قرار دارد و 133 کیلومتر مربع مساحت دارد و پس از مجمع الجزایر سوکوترا، دومین جزیره مهم است.

الجزایر |بالگرد |رسانه
سقطری و موقعیت شاخ آفریقا

عبدل در جزیره کوری ساکن می شود. موضوعی که خیلی ها نمی دانند. چیزی که بیشتر مردم یمن در مورد این جزایر نمی دانند این است که حدود 100000 نفر از ساکنان اصلی بین جزایر سقطری و عبدالکوری زندگی می کنند، اما شرایط زندگی برای ساکنان عبدالکوری بسیار کمتر از سقطری است. عبدالکوری نیز از نظر اداری در گالانسیه، سقطری واقع شده است.

به دنبال گزارش های اخیر منابع غربی درباره تلاش امارات برای ساخت پایگاه های نظامی و فرودگاه در جنوب یمن، رسانه ها اعلام کردند ابوظبی قصد دارد با صدور کارت شناسایی جدید برای مجمع الجزایر سقراط یمن، هویت ساکنان این منطقه را تغییر دهد. (ادامه مطلب)

انتهای پیام/صبرای صفحه اول پیشنهاد دهید

نمایش بیشتر