اخبار جامعه

امکان استعلام تخلفات حجاب، تاریخچه پلاک و دریافت کروکی الکترونیک در نرم‌افزار «پلیس من»

معاون اجرایی پلیس راهور فراجا گفت: امکان استعلام تاریخچه پلاک، دریافت کروکی الکترونیکی و استعلام تخلفات حوزه حجاب در برنامه کاربردی پلیس من فراهم شد.

به گزارش کردوار نیوز، سردار حسین رمضانی با اشاره به راهبرد تسهیل خدمات در فراجا گفت: در راستای تدابیر فرمانده محترم کل انتظامی کشور و ریاست محترم پلیس راهور فراجا مبنی بر ارائه خدمات آسان و سریع به هموطنان عزیز با بررسی‌های انجام شده در سه حوزه استعلام تاریخچه پلاک ، دریافت کروکی الکترونیکی و استعلام تخلفات مربوط به حجاب از طریق نرم افزار کاربردی پلیس من فراهم شد. تا قبل از این، مردم برای دریافت تاریخچه پلاک به پلیس راهور مراجعات حضوری داشتند و این امر مستلزم صرف زمان و هزینه زیادی بود. ولی اکنون به راحتی به این امکانات دسترسی خواهند داشت.

رمضانی درخصوص کروکی الکترونیک تصادفات نیز گفت: کروکی بسیاری از تصادفات امروز در سطح کشور  به صورت الکترونیک ترسیم می‌شود و فایل الکترونیک به بیمه مرکزی ارسال و از طریق بیمه به شرکت‌های طرف قرارداد بیمه مرکزی ارسال می شود تا آن ها بتوانند در راستای پرداخت خسارت‌ها نسبت به مردم عزیز خدمات خودشان را ارائه دهند.

وی تصریح کرد: مردم جای نگرانی برایشان وجود داشت به این شکل که تمایل داشتند کروکی تصادف را هم در اختیار داشته باشند که اکنون این امکان را در برنامه کاربردی پلیس من به وجود آوردیم که متقاضیان می‌توانند پس از ورود به برنامه پلیس من و مراجعه به بخش خدمات راهور ، قسمت کروکی تصادفات و وارد کردن پلاک خودروی مورد نظر کروکی خود را دریافت کنند.

معاون اجرایی پلیس راهور فراجا در خصوص استعلام تاریخچه پلاک نیز گفت: برخی از هموطنان عزیز زمانی که می‌خواهند بیمه جدیدی را برای خودروی خود فعال کنند  نیاز به تاریخچه پلاک  داشتند که به این منظور با همکاری بیمه مرکزی سرویس دو طرفه فعال شده و پلیس راهور اطلاعات تاریخچه پلاک را همزمان از طریق اپلیکیشن پلیس من و بیمه مرکزی در اختیار شرکت‌های بیمه‌ای هم قرار گرفته که مردم عزیز می‌توانند از طریق اپلیکیش پلیس من فایل pdf را به راحتی دریافت کنند.

وی در رابطه با امکان استعلام تخلفات حجاب نیز گفت‌: برخی از هموطنان عزیز بعضا  بلاتکلیف بودند که پلاکشان در حوزه موضوعات عفاف و حجاب آیا دارای شکایتی هست یا خیر که باید به مراکز تعویض پلاک ما مراجعه می‌کردند ولی در حال حاضر این امکان نیز در برنامه کاربردی پلیس من قرار داده شده و می‌توانند زمانی که می‌خواهند فعالیت نقل و انتقالی انجام دهند یا خدماتی را دریافت کنند استعلام لازم را (فقط مالک خودرو) دریافت کنند.

معاون اجرایی پلیس راهور فراجا تاکید کرد:  به منظور حفظ امنیت و حریم خصوصی  افراد، کلیه خدمات ذکر شده فقط به مالکین اصلی خودرو و پلاک با راستی آزمایی از طریق حساب کاربری افراد و سیم کارت به نام مقدور خواهد بود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر