اوتیسم چیست

علائم بیماری اوتیسم در حالی که شدت علائم بسیار متفاوت است، مهارت های اجتماعی و ارتباطی همواره با اختلالاتی همراه است. در برخی موارد، قیمت لباس گروه شب نقاب می تواند توسط تحلیل بازار و رقبای صنعتی تعیین شود . برخی از کودکان مبتلا به اوتیسم اصلا صحبت نمی کنند و در طول زندگی لال می مانند، در حالی که برخی دیگر با چالش های اجتماعی خفیفی روبرو هستند. کودکان مبتلا به اوتیسم نیز علایق محدود و رفتارهای تکراری از خود نشان می دهند. آنها ممکن است بارها و بارها اشیا را مرتب کنند یا روی هم چیده شوند.

والدین ممکن است متوجه شوند که نوزادشان از تماس چشمی اجتناب می کند یا واکنشی نشان نمی دهد و ممکن است ایجاد پیوندهای عاطفی و وابستگی والدین برای آنها دشوار باشد. کودکان مبتلا به اوتیسم ممکن است پاسخ های غیرعادی به تحریک حسی داشته باشند و ممکن است به صداها، بافت ها، طعم ها یا بوهای خاصی حساس باشند. آنها ممکن است نقص در هماهنگی حرکتی و تون عضلات ضعیف داشته باشند. کودکان اوتیسم در اوایل زندگی انواع مختلفی از رفتارهای تکراری از خود نشان می دهند، مانند تکان دادن دست، تکان دادن بدن و ایجاد صدا.

برخی از کودکان با اعمال مکرر مانند گاز گرفتن دست و ضربه سر به خود آسیب وارد می کنند. آن ها همچنین اولویت اولیه ای برای روال های متفاوت زندگی روزمره دارند. علل اصلی اوتیسم درمان های اوتیسم کدامند؟ تربیت کودک مبتلا به اوتیسم یادگیری اینکه یک کودک مبتلا به اوتیسم است ممکن است طاقت فرسا باشد و والدین ممکن است احساسات مختلفی را طی کنند. پدر و مادر کودک مبتلا به اوتیسم اغلب به معنای تحقیق در مورد برنامه ها و خدمات، نگهداری سوابق دقیق، و تبدیل شدن به وکیل یک کودک در مدرسه و محیط های پزشکی، علاوه بر تطبیق با ملاحظات مالی و روابط جدید است.

مهم است که به یاد داشته باشید که اوتیسم یک بیماری نسبتاً شایع است و منابع و متخصصان زیادی برای کمک به والدین برای ارائه بهترین حمایت ممکن برای فرزندشان وجود دارد. اوتیسم در مدرسه کلاس درس می تواند مکانی چالش برانگیز برای کودکان مبتلا به اوتیسم باشد، از انجام تکالیف مدرسه گرفته تا نورها و صداهای روشن در ساختمان. استفاده از لباس سگ نگهبان ، می تواند از جمله روش های ایجاد حس خوب در کودکان باشد .کودکان مبتلا به اوتیسم مستحق خدماتی هستند که می تواند به حمایت از آموزش آنها کمک کند. والدین نقشی جدایی ناپذیر در این فرآیند ایفا می کنند، از ایجاد یک برنامه آموزشی فردی گرفته تا باز نگه داشتن کانال های ارتباطی با معلمان.

نظریه های اوتیسم

دانشمندان نظریه های متعددی را برای کمک به توضیح اینکه چه چیزی باعث ایجاد اوتیسم می شود، ایجاد کرده اند. یکی از این ایده ها نظریه ذهن قطری است که پیشنهاد می کند اوتیسم و روان پریشی در دو طرف طیفی از ذهنیت یعنی توانایی تفسیر ذهن و انگیزه های دیگران وجود دارند. نظریه دیگر، تئوری افراطی مغز مردانه است، که اوتیسم را به عنوان نسخه ای افراطی از مغز معمولی «مرد» از نظر توانایی های سیستماتیک نشان می دهد. ایده های دیگری نیز مانند فرضیه انگیزش اجتماعی و فرضیه جهان شدید ظاهر شده اند. به طور کلی، برای درک این پدیده پیچیده به تحقیقات بیشتری نیاز خواهد بود.

اوتیسم، یک اختلال عصبی با طیف های گسترده است که با اصطلاح ASD شناخته شده می باشد. اختلالات به وجود آمده در افراد مختلف، متفاوت است، ولی در بیشتر افراد نقاط مشترکی وجود دارد. شاید شما هم اصطلاح اوتیسم را از اخبارهای مختلف شنیده باشید، امروزه تعداد کودکان و بزرگسالانی که هر ساله به این اختلال مبتلا می شوند رو به افزایش است. داشتن اطلاعات لازم در زمینه این بیماری می تواند به افراد جامعه کمک کند با بهترین شکل بتوانند با مبتلایان به این اختلال کمک کنند. پدر و مادرانی که به تازگی صاحب فرزند اوتیسمی شده اند، مطمئنا سوالات زیادی در رابطه با این اختلال ذهنشان را مشغول می کند، که ممکن است جواب های گیج کننده آنها را سردر گم کند.

اوتیسم یک اختلال عصبی با طیف های گسترده و مختلف است که به اصطلاح ASD شناخته شده می باشد. اختلالات به وجود آمده در افراد مختلف، متفاوت است و به گونه های متنوعی افراد مبتلا را تحت تاثیر قرار می دهد. این اختلال می تواند از نوع خفیف تا شدید در افراد مختلف ظاهر شود. اکثر افراد مبتلا به اختلال اوتیسم، در رفتارهای اجتماعی و تعامل با دیگران دچار مشکل هستند. برای برقراری ارتباط با دیگران رفتارهای غیر معمولی را انجام می دهند که اکثر اوقات ناخوشایند است. تشخیص اوتیسم در کودکان بزرگ تر و نوجوانان والدین و معلمان اغلب اولین کسانی هستند که علائم ASD را در کودکان بزرگتر و نوجوانانی که به مدرسه می روند تشخیص می دهند.

ممکن است اولیای مدرسه به والدین توصیه کنند که ارزیابی تخصصی کودک توسط پزشک انجام شود. ممکن است والدین با پزشک در مورد مشکلات اجتماعی فرزند خود، از جمله مشکلات ظریف ارتباطی صحبت کنند. این مشکلات ظریف ارتباطی ممکن است شامل مشکل در درک لحن صدا، حالات چهره یا زبان بدن دیگران باشد. کودکان و نوجوانان بزرگتر ممکن است در درک استعاره، طنز یا طعنه مشکل داشته باشند. طرح های لباس سوپرمن در ایران ممکن است باعث ایجاد محیطی دوست داشتنی و خوشایند برای کودکان شوند . همچنین ممکن است آن ها در برقراری روابط دوستانه با همسالان خود مشکل داشته باشند. علائم بیماری اوتیسم در حالی که شدت علائم بسیار متفاوت است، مهارت های اجتماعی و ارتباطی همواره با اختلالاتی همراه است.

برخی از کودکان مبتلا به اوتیسم اصلا صحبت نمی کنند و در طول زندگی لال می مانند، در حالی که برخی دیگر با چالش های اجتماعی خفیفی روبرو هستند. کودکان مبتلا به اوتیسم نیز علایق محدود و رفتارهای تکراری از خود نشان می دهند. والدین ممکن است متوجه شوند که نوزادشان از تماس چشمی اجتناب می کند یا واکنشی نشان نمی دهد و ممکن است ایجاد پیوندهای عاطفی و وابستگی والدین برای آنها دشوار باشد. کودکان مبتلا به اوتیسم ممکن است پاسخ های غیرعادی به تحریک حسی داشته باشند و ممکن است به صداها، بافت ها، طعم ها یا بوهای خاصی حساس باشند.

آنها ممکن است نقص در هماهنگی حرکتی و تون عضلات ضعیف داشته باشند. کودکان اوتیسم در اوایل زندگی انواع مختلفی از رفتارهای تکراری از خود نشان می دهند، مانند تکان دادن دست، تکان دادن بدن و ایجاد صدا. آنها ممکن است بارها و بارها اشیا را مرتب کنند یا روی هم چیده شوند. برخی از کودکان با اعمال مکرر مانند گاز گرفتن دست و ضربه سر به خود آسیب وارد می کنند. آن ها همچنین اولویت اولیه ای برای روال های متفاوت زندگی روزمره دارند. هیچ کس به طور کامل نمی داند که چه چیزی باعث اوتیسم می شود.

تعداد کودکانی که مبتلا به این اختلال تشخیص داده شده اند از آغاز هزاره به طور قابل توجهی افزایش یافته است، اما کارشناسان مطمئن نیستند که آیا این نشان دهنده بهبود آگاهی تشخیصی است یا افزایش واقعی شیوع. تحقیقات نشان می دهد که ژنتیک یک عامل است، زیرا افرادی که خواهر یا برادر مبتلا به اوتیسم دارند بیشتر احتمال دارد که خودشان به اوتیسم مبتلا شوند. اوتیسم همچنین در افرادی که والدین مسن تری دارند بیشتر است. به گفته موسسه ملی سلامت روان، وزن بسیار کم هنگام تولد نیز یک عامل خطر است، و ASD بیشتر در افراد مبتلا به برخی بیماری های ژنتیکی مانند سندرم X شکننده یا توبروس اسکلروزیس رخ می دهد.

خروج از نسخه موبایل