اخبار جامعه

اولین نشانه آلزایمر جدید چیست؟

اولین نشانه آلزایمر جدید چیست؟

پژوهشگران دریافتند افراد دارای یک گونه ژنتیکی به نام « APOE e۴ » که با خطر ابتلا به آلزایمر مرتبط است، ممکن است قوه بویایی خود را زودتر از افرادی که دارای این گونه نیستند، از دست بدهند؛ این علامت، ممکن است اولین نشانه اختلال حافظه و تفکر باشد.

خبرگزاری کردوار نیوز؛ آلزایمر یک بیماری تخریب کننده عصبی می‌باشد که منجر به اختلال شدید در حافظه و توانایی تفکر می‌شود.

پژوهشگران دانشگاه شیکاگو دریافتند توانایی تشخیص بو در افرادی که دارای این گونه ژنتیکی بودند، ۳۷ درصد کمتر از سایر افراد بود. این افراد، در سنین ۶۵ تا ۶۹ سالگی شروع به تجربه اختلالاتی در قوه بویایی خود کردند.

پژوهشگران اظهار داشتند: همانطور که انتظار می‌رفت، مشاهده کردیم، افرادی که دارای گونه ژنتیکی APOE e۴ بودند در مقایسه با سایر افراد، کاهش سریع تری در مهارت‌های فکری خود نشان دادند. شناسایی نتایج این مطالعات به ما کمک می‌کند تا نقش قوه بویایی در تخریب عصبی را بهتر درک کنیم و مشخص شود بررسی توانایی افراد در تشخیص بو‌ها ، ممکن است راهی مفید برای پیش بینی مشکلات شناختی آینده باشد.

قطعا تحقیقات بیشتری برای تایید این یافته‌ها مورد نیاز است اما نتیجه این تحقیقات می‌تواند پایه‌ای برای تحقیقات آینده با هدف شناسایی افراد در معرض خطر ابتلا به زوال عقل، باشد.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

نمایش بیشتر

گروه تحریریه علوم اجتماعی

نویسنده اجتماعی، پژوهشگر و منتقد. بررسی مسائل اجتماعی با ارائه دیدگاه‌های جذاب و منطقی. تعامل با جامعه را از طریق نوشته‌هایم تقویت می‌کنم.