اخبار سلامت

بازدید معاون اقتصادی استاندار و “دکتر خیراندیش” از دهکده گیاهان دارویی گلستان

کردوار نیوز / گلستان استاندارد استاندارد گلستان به همراه استاد سرشناس طب سنتی ایسلامی از

استان گلستان یکی از استانهای نادری است که در عین دارا بودن مناطق اقلیمی به صورت همزمان مناطق ساحلی و جلگه ای، دشت، بیابان، کوهستان و کویر را در خود جای داده و در انواع و اقلام مختلف برای کشاورزی انواع محصولات کم‌نظیر آماده می‌شود.

یکی از ویژگی های زمین های کشاورزی استان گلستان به ویژه در شرق این استان استان های شیب دار پای کوه هاست که شامل یک سوم زمین های کشاورزی این منطقه از استان را در بر می گیرد. همه دانش و تجربه این رشته خوب است و هیچ چیز در دنیا نیست که خوب نباشد.

ساتاندار و "دکتر خیراندیش" از دهکده گیاهان دارویی گلستان

ساتاندار و "دکتر خیراندیش" از دهکده گیاهان دارویی گلستان

از این رو ایجاد دهکده پژوهشی، آموزشی، کشاورزی، نمایشی و ترویج گیاهان دارویی و مکمل تولید گیاهان دارویی تا تولید داروی گیاهی به عنوان یک مگاپروژه در گلستان در ذیل ماموریت های دانش بنیان جهاد دانشگاهی در سال 1396 ساخته شد.

از سال 1397 به مرور و با ایجاد نسبی زیرساخت ها این دهکده کار خود را آغاز کرد که از خرداد سال 1400 روند توسعه و تکمیل آن تسریع یافته و امروز در کنار راه اندازی اولین گلخانه، مزرعه نمایشی نیز برپا شده و سوله فرآوری نیز در مراحلی خواهد بود. جسد گیانی پیدا شد.

ساتاندار و "دکتر خیراندیش" از دهکده گیاهان دارویی گلستان

ساتاندار و "دکتر خیراندیش" از دهکده گیاهان دارویی گلستان

در حوزه های مختلف ارزیابی و بررسی راهبرد قابل اجرا در این دهکده امروز دکتر خیراندیش از متخصصان خبره طب سنتی کشور و سید محمد دهنوی معادن هماهنگی امور اقتصادی گلستان با حضور در این دهکده ضمن بازدید از مکان های مختلف و عملیات اجرایی بخش های متفاوت آن، ئ م د م د د و و و و و و و و و و و و و و و و و و و و و و و و و

به گزارش کردوار نیوز به درخواست گلستان دکتر خیراندیش از این پس جهت مشاوره تخصصی در زمینه توسعه و ترویج کشت و استفاده از گیاهان دارویی و سنتی طب سنتی در گلستان به صورت مرسوم به این استان سفر کرده و در دهکده گیاه دارویی نیز حاضر خواهند شد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر