اخبار فرهنگی

بازی کامپیوتری ناسا پدیده‌های نجومی را آموزش می‌دهد

بازی کامپیوتری ناسا پدیده‌های نجومی را آموزش می‌دهد

ناسا با ارائه یک بازی کامپیوتری به کودکان درباره پدیده‌های نجومی از جمله خورشید گرفتگی آموزش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از اسپیس، سازمان هوانوردی و فضای ایالات متحده، ناسا، یک بازی کامپیوتری جدید راه اندازی کرده است تا به بچه‌ها کمک کند درباره پدیده نجومی خورشید گرفتگی قبل از خورشید گرفتگی کامل در ۸ آوریل (ماه آینده) آشنا شوند. به گفته منجمان طی خورشیدگرفتگی ماه آینده سراسر آمریکای شمالی تحت تاثیر این رویداد قرار می‌گیرند.

بازی اسنپ ایت (Snap It) از بازیکنان می‌خواهد که به مسافر بین ستاره‌ای کمک کنند تا در سفر خود به زمین از خورشید عکس بگیرد. این بازی برای کودکان هفت ساله به بالا طراحی شده است، با آموزش‌هایی درباره اینکه ماه چگونه نور خورشید را در هنگام خورشید گرفتگی مسدود می‌کند.

خورشید گرفتگی کامل در ۸ آوریل از مکزیک، ایالات متحده و کانادا عبور می‌کند و از اقیانوس آرام جنوبی آغاز می‌شود.

 بازی طراحی شده توسط ناسا دارای یک شخصیت بیگانه است که از سیاره‌ای که خورشید گرفتگی را تجربه نمی‌کند، بازدید می‌کند و زمانی رخ می‌دهد که ماه از بین زمین و خورشید عبور می‌کند. هدف این بازی گرفتن ۲۰ عکس از کسوف و سایر اشیایی است که از مقابل خورشید عبور می‌کنند.

 سیاره زمین در معرض تغییرات و رویداد‌های زیادی قرار گرفته است که برخی از آنها می‌تواند برای ما بسیار جالب و مهم باشند. این تغییرات شامل پدیده‌هایی، چون کسوف خورشیدی است که ممکن است بر روزمرگی و زندگی ما تاثیر مثبت و یا منفی داشته باشد.

این بازی تعاملی که به تازگی منتشر شده است، کودکان را در قالب یک مامور فضایی قرار داده و آنها را در مراحل مختلفی در جهان فضایی وا می‌دارد تا در انتها به اهدافی کمک کنند و از این تجربیات آموزش ببینند.

این بازی همچنین به کودکان کمک می‌کند تا مفهوم کسوف خورشیدی را به خوبی درک کنند و به آنها شرح دهد که چگونه این پدیده نیاز به هوشیاری و دقت دارد. به علاوه با انجام ماموریت‌های مختلف و شرکت در مسابقات، کودکان می‌توانند مهارت‌های جدیدی را یاد بگیرند و تجربه‌ی یک بازی آموزشی و سرگرم‌کننده را داشته باشند.

از این رو، بازی «اسنپ ایت!» ارزشمند است و جذابیت بالایی دارد که نه تنها سرگرمی برای کودکان فراهم می‌کند بلکه به آنها اطلاعات مفیدی در مورد پدیده‌های نجومی مهم یاد می‌دهد. این بازی می‌تواند کودکان را به دنیای پرماجرای خارج از زمین علاقه‌مند کند و آنها را برای مطالعه و پژوهش در این زمینه الهام بخشد.

نمایش بیشتر

کارگروه خبری فرهنگ و هنر

با کلماتم، ابتکار هنری را به وجود می‌آورم و جذابیت زندگی را در آن تقدیم می‌کنم.