باکتریِ عامل یک بیماری نادر و کشنده از جنوب آمریکا سر درآورد

باکتری |تورم |کنترل

مقامات بهداشتی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا اعلام کردند که نمونه های گرفته شده از آب و خاک ایالت «می سی سی پی» در جنوب این کشور حاوی نوعی باکتری است که عامل بیماری نادر و خطرناکی محسوب می شود. در انسان

بر اساس این گزارش، بیماری ناشی از این باکتری «ملیوئیدوز» (Melioidosis) نام دارد و مقامات بهداشتی ایالات متحده به پزشکان هشدار داده اند که از احتمال بروز علائم جدید این بیماری در افراد مبتلا به آن آگاه باشند.

دو نفر از ساکنان آمریکای جنوبی به طور جداگانه در سال های 2020 و 2022 به این بیماری مبتلا شدند. مقامات بهداشتی در ایالات متحده پس از شناسایی این دو مورد تصمیم گرفتند از آب و خاک در نزدیکی محل زندگی خود نمونه برداری کنند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، با وجود کشف باکتری عامل بیماری ملیوئیدوزیس در ایالت می‌سی‌سی‌پی، همچنان معتقد است که خطر شیوع این بیماری در میان جمعیت عمومی «بسیار کم» است.

همزمان تحقیقات مقامات بهداشتی آمریکا در مورد این باکتری و گسترش آن در محیط آمریکای جنوبی و خلیج مکزیک ادامه دارد.

10 تا 50 درصد از مبتلایان در سراسر جهان به دلیل بیماری ملیوئیدوز می میرند. علائم معمول این بیماری تب، درد مفاصل و سردرد است. بیماری ملیوئیدوز می تواند منجر به ذات الریه، عفونت، تشکیل آبسه یا تورم مغز شود.

بر اساس گزارش‌ها، مقامات بهداشتی آمریکا از افراد آسیب‌پذیر می‌سی‌سی‌پی مانند افراد مسن خواسته‌اند هنگام باغبانی از دستکش و چکمه استفاده کنند و از تماس با آب گل‌آلود اجتناب کنند.

پیام نهایی

خروج از نسخه موبایل