اخبار همه جانبه

برترین‌های جشنواره ملی داستان نویسی رضوی در بوشهر معرفی شدند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش آنلاین ، صبح سه شنبه معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تقدیر از برگزارکنندگان شانزدهمین جشنواره قصه گویی رضوی اظهار داشت: استان بوشهر ظرفیت بالایی در زمینه داستان دارد.

محمدتقی ایرانی با اشاره به موج محبت اسلام و شیعیان ، اهل بیت و به ویژه امام رضا (ع) در استان بوشهر ، افزود: ایران اسلامی به احترام پذیرش امام رضا (ع) و هر آنچه او دارای “و ​​او رهبر بزرگ شیعیان جهان است.”

وی با بیان اینکه جامعه بشری امروز نیازمند ابراز ایمان به اسلام است ، ادامه داد: هنرمند امروز وظیفه بسیار دشوار بیان مفاهیم و عقاید را با زبان هنر بر عهده دارد.

معاون استاندار بوشهر با بیان اینکه باورهای جامعه ایران از طریق ابزار فرهنگی و هنری می تواند به جوامع مختلف ارائه شود ، افزود: هنرمندان باید سعی کنند زیبایی خود را با استفاده از اعتقادات مردم ایران ابراز کنند.

پتانسیل بزرگ کشور در زمینه منابع انسانی و هنر باید بدون کمترین دقت در نظر گرفته شود و به آنها کمک کند تا با مذاکرات خود در جامعه تأثیرات لازم را بگذارند.

مشارکت 350 شرکت کننده از 25 استان

مدیرکل فرهنگ و اداره اسلامی استان بوشهر همچنین از انتشار کتابچه ای منعکس کننده آثار دریافتی در جشنواره خبر داد و گفت: آثار نویسندگان شرکت کننده در جشنواره در وب سایت و دبیرخانه جشنواره برای عموم آزاد است.

فاطمه کرم پور با بیان اینکه شرکت کنندگان آثار فاخر را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند ، اضافه کرد: این جشنواره با دو قرائت داستان کوتاه و کوتاه در سه گروه سنی زیر 18 سال ، بالای 18 سال و دانش آموز برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره همزمان با هجدهمین دوره جشنواره ملی امام رضا (ع) است ، گفت: این جشنواره به منظور اشاعه و توسعه فرهنگ منور رضوی و همچنین تولید آثار فاخر و گسترش ادبی و فرهنگی برگزار شد. فعالیت های مربوط به اهل بیت ».

مدیرکل فرهنگ و مدیریت اسلامی استان بوشهر افزود: طبق برنامه چهاردهمین جشنواره ملی داستان رضوی به میزبانی استان بوشهر در سال 1400 برگزار می شود.

یادآور شد: شانزدهمین جشنواره ملی هنرنویسی رضوی با حضور 350 شرکت کننده از 25 استان کشور در استان بوشهر برگزار شد و در نتیجه 17 نویسنده بهترین امتیاز را کسب کردند.

ما برگزیدگان را ارائه می دهیم

مرتضی فرجی (همدان) ، سارا شجاعی (کهگیلویه و بویراحمد) و محمود مهدوی به ترتیب مقام های اول و سوم جشنواره ملی داستان رضوی را در بخش داستان کوتاه برای نوجوانان 18 ساله کسب کردند و موفق به دریافت لوح و کمک مالی حج شدند ، و نفرات دوم و سوم به ترتیب 20 میلیون و 15 میلیون ریال لوح تقدیر و کمک هزینه حج دریافت کردند.

علی یاوری ، دانش آموزی از استان خراسان رضوی ، در داستان بلند ، مهدی صادقی (تهران) در داستان کوتاه ، لیلا روغان قزوینی (قزوین) در داستان دوم ، بهار ملک محمدی (دوم) در داستان کوتاه. مهدی صادقی (تهران) در شانزدهمین جشنواره ملی داستان نویسی رضوی در استان بوشهر سوم شد.

در این بخش نفر اول موفق به دریافت تندیس ، لوح تقدیر و زیارت به ارزش 20 میلیون ریال و نفرات دوم و سوم به ترتیب لوح و زیارت به ارزش 15 میلیون و 10 میلیون ریال دریافت کردند. .

اسکندرزاده (تهران) و حدیث محمود (زنجان) ، بهار نوروزی و الهه هدایتی به ترتیب در بخش داستان کوتاه جهان زیر 18 سال مقام های اول و دوم را به خود اختصاص دادند.

در این بخش نفر اول تندیس ، لوح تقدیر و کمک هزینه سفر زیارتی به ارزش 10 میلیون ریال و به نفرات دوم و سوم به ترتیب هشت میلیون و هفت میلیون ریال هدیه دریافت کردند.

در داستان گروه زیر 18 سال ، دنیا اسکندرزاده و بهار نوروزی هر دو به عنوان عناوین اول و دوم از تهران آمدند ، نفر اول تندیس ، لوح تقدیر و کمک هزینه سفر زیارتی به ارزش 10 میلیون ریال دریافت کرد و نفر دوم نیز یک لوح سپاس دریافت کرد و کمک هزینه سفر زیارتی به ارزش پنج میلیون ریال.

در گروه داستان بلند بالای 18 سال ، لیلا امانی (همدان) ، عابدین زارع (فارس) و مهدرضا بستک (تبریز) به ترتیب بالاترین رتبه های جشنواره را به دست آوردند.

مقام اول این بخش به یک تندیس ، لوح تقدیر و کمک هزینه سفر زیارتی به ارزش 30 میلیون ریال اعطا شد ، در حالی که نفرات دوم و سوم به ترتیب لوح تقدیر و زیارت به ارزش 25 و 20 میلیون ریال دریافت کردند.

نمایش بیشتر