اخبار بین المللی

بیروت متشنج شد / امل و حزب‌الله حامیان را به آرامش فراخواندند

العربی الجدید گفت که تنش ها و ناآرامی ها در منطقه الطیونه و یکی از ساختمان ها مورد آتش قرار گرفت. برخی منابع همچنین صدای انفجاری را گزارش کردند که گفته می شود ناشی از خمپاره B7 بوده است.

ارتش لبنان نیز پس از شلیک شبه نظامیان مقدار زیادی تجهیزات به الطیونه ارسال کرد.

تنش در بیروت / طرفداران امل و حزب الله خواستار آرامش هستند

وی از حزب الله لبنان و حامیان امل خواست آرامش خود را حفظ کرده و از اقدامات تحریک آمیز خودداری کنند. جنبش ها در بیانیه مشترکی اعلام کردند که هدف از حمله به معترضان “تبدیل کشور به درگیری” است.

در این بیانیه آمده است: ما از حامیان خود می خواهیم که آرامش خود را حفظ کرده و به تحریکات مخرب متوسل شوند.

تنش های بیروت / طرفداران امل و حزب الله خواستار آرامش هستند

منابع امنیتی اعلام کردند در این تیراندازی دو نفر کشته و 20 نفر زخمی شدند.

ارتش لبنان اعلام کرد که گشت ها برای دستگیری افراد مسلح به خیابان ها آمده اند. ارتش لبنان هشدار داده است که به روی هر شبه نظامی که در جاده دیده شود شلیک می کند. فرماندهی ارتش لبنان از غیرنظامیان خواست در اسرع وقت خیابان ها را ترک کنند.

نجیب میکاتی ، نخست وزیر لبنان ، پس از کشته و زخمی شدن چندین نفر در درگیری در منطقه الطایونا ، از همه خواست آرامش خود را حفظ کنند و به هر دلیلی وارد فتنه نشوند و خواستار تشکیل جلسه اضطراری شد. شورای امنیت ملی

دادگاه تجدیدنظر لبنان امروز (پنجشنبه) برای دومین بار عزل قاضی بیتار را با استناد به آخرین تحولات بمب گذاری در بندر بیروت رد کرد.

روز سه شنبه ، قاضی طارق بیطار بازپرس دادگاه دستور بازداشت علی حسن خلیل ، یکی از اعضای جنبش امل را صادر کرد. خلیل در مصاحبه با المیادی گفت که اقدامات قاضی بیتار غیرقانونی بوده و اصولی را که باید رعایت شود نقض می کند.

تنش در بیروت / طرفداران امل و حزب الله خواستار آرامش هستند

پیش از این حزب الله ، امل و المردا در لبنان خواستار تجمع مقابل کاخ عدالت در بیروت برای محکومیت تصمیم قاضی بیتار شده بودند.

در همین حال ، ریاست جمهوری لبنان اعلام کرد که میشل عون ، رئیس جمهور ، در کاخ بعث با ویکتوریا نولاند ، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی دیدار کرده است.

میشل عون و ویکتوریا نولند روابط دوجانبه و راههای توسعه در همه زمینه ها را مورد بحث قرار دادند.

در این دیدار سفیر آمریکا در لبنان نیز حضور داشت.

نولاند روز چهارشنبه مسکو را به مقصد بیروت ترک کرد و قرار است با تعدادی از مقامات لبنانی و نمایندگان جامعه مدنی دیدار کند.

23311

نمایش بیشتر