اخبار سلامت

بیمارستان امام علی(ع) نجف تکمیل و تجهیز می‌شود

فعالیت پزشکان نوجوان در بیمارستان ایرانی امام علی (ع) نجف، اعزام داروی نوجوانان به عراق برای استفاده در این بیمارستان و فعالیت مشترک پزشکی در خدمت رسانی به زائرین حرم مطهر امام حسین (ع) به ویژه در ایام اربعین تسریع خواهد شد.

به گزارش ما، در دیدار رئیس جمعیت هلال احمر عراق با وزیر بهداشت این کشور، محور اصلی این مذاکرات تسریع در صدور مجوزهای مربوط به ختم امام علی (ع) بود. ع) بیمارستان نجف و حضور تیم های پزشکی ایرانی در ایام اربعین حسینی.

در دیدار دکتر پیرحسین کولیوند با «صالح مهدی الحسناوی» وزیر بهداشت عراق، موضوعاتی چون افزایش همکاری ها و تسریع در روند صدور مجوز ورود و استقرار تجهیزات و امکانات پزشکی مورد نیاز امام زمان (عج) مطرح شد. بیمارستان علی (ع) نجف اشرف مورد بحث و توافق قرار گرفت

بر اساس مذاکرات و توافقات انجام شده، فعالیت پزشکان کیشورمان در بیمارستان ایرانی امام علی (ع) نجف، ارسال داروهای تولید کیشور به عراق برای استفاده در این بیمارستان و همچنین فعالیت های مشترک درمانی در خدمت رسانی به زائرین حرم مطهر امام حسین (ع) در ایام اربعین نجف شتاب می گیرد.

تسهیل ورود تیم های پزشکی، دارو و آمبولانس های هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به خاک عراق در ایام زیارت اربعین بزرگ. از دیگر محورهای گفت وگو، دو طرف بود.

به رابل بازیک بازیک ایندی‌رسانی جمعیت حلال احمر; همچنین ارزیابی همکاری های انجام شده در عملیات اربعین امسال و افزایش خدمات مشترک در بیمارستان های عراق توسط تیم های پزشکی ایران و عراق، تامین اتاق های عمل بیشتر برای زائران حسینی در اربعین سال آینده از دیگر بخش های این مراسم بود. از این مذاکرات

قلمنیاست; سفیر کیشورمن دکتر کولیوند را در این دیدار در عراق همراهی کرد.

پیام نهایی

نمایش بیشتر