اخبار بین المللی

تأکید اتحادیه اروپا بر توقف تجاوز‌های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان

نماینده ویژه اتحادیه اروپا در حقوق بشر خواستار انجام اقدامات لازم برای مهار تجاوز‌های رژیم صهیونیستی به حقوق مردم فلسطین شد و بر ضرورت حمایت از غیر نظامیان به‌ویژه کودکان در تمامی شرایط تأکید کرد.

حقوق |حقوق بشر |فلسطین
آفتاب‌‌نیوز :

ایمون گیلمور در نشست برگزارشده توسط انجمن نهادهای حقوق قدس و دفتر اتحادیه اروپا در رام‌الله که در آن برخی سفرا و سرکنسول‌های برخی کشورها حضور داشتند، بر مهار تجاوزهای رژیم صهیونیستی و مجازات عاملان شهادت محمد التمیمی کودک ۱۸ماهه فلسطین تأکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، این نماینده اتحادیه اروپا در بخش دیگری از سخنانش موضع این نهاد بین‌المللی درباره غیر قانونی بودن شهرک‌ها، تخریب منازل و اخراج شهروندان از اراضی اشغالی فلسطینی را یادآور شد.

گیلمور ادامه داد، حقوق بشر بر رفتار محترمانه با همگان تأکید داشته و مسائلی مانند آزادی برای رفتن به محل کار، آزادی جابه‌جایی، حق زندگی محترمانه و قرارنگرفتن در معرض آزار و اذیت از حقوق مساوی برای تمام مردم در سراسر جهان است.

او افزود: اتحادیه اروپا به اقدامات خود برای حمایت از حقوق بشر در فلسطین و تقویت آن ادامه داده و این مهم را از طریق نهادهای حقوق بشری، جامعه مدنی، حمایت از دولت فلسطین و تقویت نهادهای آن و فراهم‌سازی خدمات اساسی برای شهروندان پیگیری می‌کند.

نمایش بیشتر

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.