اخبار همه جانبه

تارا و شاهین؛ دو خودروی جدید ایران خودرو و سایپا

با توجه به پایگاه داده کردوار نیوز ،
علیرضا رزم حسینی روز پنجشنبه در نشست صمیمانه با فعالان و م institutionsسسات اقتصادی خراسان رضوی در اتاق بازرگانی مشهد به خبرنگاران گفت: “صنعت خودروسازی ایران از انحصار ، عدم رقابت و هزینه های اضافی رنج می برد.”

وی افزود: سیاست های وزارت صنعت ، معدن و تجارت این است که صنعت خودروسازی ایران قابل رقابت و تعمیق تولید داخلی باشد ، بسیاری از قطعات وارداتی بومی سازی شده و قطعه سازان اکنون قطعات مورد نیاز صنعت خودرو را تأمین می کنند. 2 یا 3 شیفت و 12 ساعت در هر شیفت کاری وجود دارد و صنعت خودروسازی ایران بسیار خوب در حال پیشرفت است.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت از کاهش قیمت خودرو در بازار خبر داد و گفت: در صورت اتخاذ سیاست های مالی و اقتصادی هوشمند ، بازار متعادل خواهد شد و نمایندگی های بازار خودرو قیمت خودرو را از بین می برند.

رزم حسینی افزود که با افزایش عرضه خودرو در بازار ، قیمت ها کاهش می یابد و در آینده نزدیک دو خودرو جدید – تارا و صحین تولید می شود و به عرضه هرچه بیشتر خودرو در بازار کمک می کند.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت وضعیت بازار قند را بسیار مطلوب دانست و افزود: شکر در بخش داخلی با بسته بندی کمتر از 68000 ریال عرضه می شود اما برخی از صاحبان صنایع صادر کننده هستند و برای صادرات محصولات خود از شکر محلی استفاده می کنند آنها قند خریداری می کنند ، اما می توانند شکر مورد نیاز خود را با نصف ارز وارد کنند و حتی آن را در بازار بفروشند.

نمایش بیشتر