اخبار جامعه

تجمع در پاریس ممنوع و محدود شد

فرانسه در آتش اعتراض؛

پاریس

پلیس فرانسه در پی گسترش اعتراض‌ها و تنش‌ها بین تظاهرکنندگان و معترضان به قانون اطلاحات بازنشستگی دولت این کشور، امروز (شنبه) برگزاری هرگونه تجمع و تظاهرات در میدان کنکورد، اطراف آن و همچنین در بخشی از خیابان شانزلیزه پاریس را ممنوع کرد.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، پلیس فرانسه در پی گسترش اعتراض‌ها و تنش‌ها بین تظاهرکنندگان و معترضان به قانون اطلاحات بازنشستگی دولت این کشور، امروز (شنبه) برگزاری هرگونه تجمع و تظاهرات در میدان کنکورد، اطراف آن و همچنین در بخشی از خیابان شانزلیزه پاریس را ممنوع کرد.

تصویب لایحه جنجالی اصلاحات بازنشستگی دولت امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه که به موجی از اعتصاب‌ها و تظاهرات گسترده و مستمر را در ماه‌های اخیر انجامیده، در روزهای گذشته به بروز تنش و خشونت بین معترضان و نیروهای پلیس در پایتخت این کشور منجر شده است.

تارنمای روزنامه لو فیگارو روز شنبه با اشاره به شرایط حاکم بر تظاهرات و اعتصاب‌های امروز فرانسویان، از بیانیه پلیس این کشور مبنی بر ممنوعیت هرگونه تجمع و تظاهرات در میدان کنکورد پاریس خبر داد.

بر اساس این گزارش، پس از ۲ شب بروز خشونت در میدان کنکورد و همچنین خیابان‌های اطراف آن، ستاد پلیس تصمیم گرفت اقدامات محدودکننده‌ای در این منطقه اعمال کند. از این رو از امروز ممنوعیت تجمع در این مکان نمادین که در نزدیکی بسیاری از اماکن وابسته به قدت همچون کاخ الیزه و پارلمان ملی قرار دارد، اعمال خواهد شد.

پلیس فرانسه در توجیه این اقدام خود مدعی شده است که به دلیل خطر جدی اختلال در نظم و امنیت عمومی …، هرگونه تجمع در بزرگراه عمومی میدان کنکورد و اطراف آن و همچنین در بخشی از خیابان شانزلیزه ممنوع است.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر