اخبار همه جانبه

تحقیق جدید: چای سبز دشمن کروناست

ایران |چای |چای سبز

یک مطالعه جدید در ایالات متحده نشان داد که چای سبز حاوی موادی است که از تکثیر ویروس کرونا در سلولهای انسانی جلوگیری می کند و باعث شکل گیری فرم شدید جدیدی از ویروس کرونا می شود (Covid-19).

به گزارش کردوار نیوز ، عصر ایران “نتایج یک مطالعه جدید در مورد ارتباط بین چای سبز و عفونت ویروس کرونا ، که در مجله پزشکی BioRxiv آمریکا منتشر شده است ، نشان می دهد که چای سبز حاوی ماده ای است که از اتصال نوع جدید ویروس کرونا به سلولهای انسانی جلوگیری می کند. از این کار خودداری کنید.

طبق تحقیقات ، ماده ای به نام اپی گالوكاتچین گالات (EGCG) در چای سبز ممكن است در جلوگیری از فرم جهش یافته ویروس کرونا ، كه نگرانی گسترده ای را در ماه های اخیر در سراسر جهان ایجاد كرده است ، بسیار مثر باشد.

این مقاله علمی تأکید می کند که می توان از چای سبز به عنوان یک روش ارزان و قابل اطمینان برای پیشگیری از عفونت ویروس کرونا استفاده کرد.

محققان گفتند: چای سبز مصرف شده در کشورهای آسیایی ، به ویژه در آسیای شرقی ، دارای خواص ضد التهابی است و می تواند به کاهش خطر علائم شدید Quid-19 با pH اسیدی بالا کمک کند.

اپی گالوکاتچین گالات موجود در چای سبز از اتصال ویروس کرونا به گیرنده های غشای سلولی انسان موسوم به ACE2 جلوگیری می کند و از تکثیر ویروس در بافت های بدن جلوگیری می کند.

ACE2 آنزیمی است که به سطح خارجی (غشای سلولی) متصل می شود و سلولهای ریه ها ، شریان ها ، قلب ، کلیه ها ، مخاط و روده ها را بهم پیوند می دهد. ویروس در بدن به ویژه در ریه ها تکثیر می شود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر