اخبار همه جانبه

تخصیص۲۳هزار میلیاردتسهیلات قرص الحسنه برای ازدواج جوانان کرمانشاه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

آنلاین، سید متاسفم مرتضوی دستیار اجرایی رئیس شورای اداری استان کرمانشاه که عصر پنجشنبه در سالن جلسات استانداری برگزار شد، گفت: کیسه به منظور شناسایی مزیت های نسبی استان کرمانشاه، تفاهم نامه های مختلفی بین 200 واحد اجرایی و 32 واحد و سازمان در استان کرمانشاه انجام شد.

وی افزود: عمده توافقات انجام شده در موضوعات زیربنایی، بهداشت و درمان، رفاه فرهنگی و اجتماعی، آب و خاک، کشاورزی، اشتغال و سایر موارد بوده است.

دستیار اجرایی رئیس جمهور با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده در حوزه اقتصادی تصریح کرد: در حوزه اقتصادی در مجموع 92 پروژه بزرگ و کوچک با تسهیلات تا سقف 15 هزار میلیارد تومان ارائه شد.

مرتضوی گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده پروژه هایی که در حال حاضر در حال بهره برداری هستند باید از رکود خارج شوند و سایر پروژه های در حال اجرا به ظرفیت اسمی خود برسند و در نهایت برای خروج از معضل بیکاری و شروع عملیات اجرایی پروژه های قابل اجرا در استان باید عملیاتی تر شود.

وی نتیجه گیری خود را در خصوص تخصیص اعتبارات استانی در مناطق مربوطه بیان کرد و ادامه داد: در منطقه عمرانی برای تکمیل و تجهیز 9 بیمارستان و 71 پروژه بهداشتی و درمانی راه و روشی در منطقه وجود دارد که اغراق شده است. بالغ بر چهار هزار و 300 میلیارد تومان پیش بینی شده است که مقرر شده در بازه زمانی مشخص پرداخت شود.

دستیار اجرایی رئیس جمهور ادامه داد: تصمیم گیری برای تکمیل پروژه های آموزشی، بهداشتی و زیربنایی استان کرمانشاه از مسئولیت جمعی وزارت نفت با اعتباری نزدیک به هزار میلیارد تومان، تسریع در اجرای نفت. و پروژه های پتروشیمی در استان کرمانشاه از وزارت نفت، تسهیلات بانکی و تملک زمین برای 24 هزار واحد شهری و 3 هزار واحد روستایی به طور مشخص 2 هزار و 273 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای ازدواج جوانان در نظر گرفته شده است. پرداخت شده که در ما خواهیم بود

مرتضوی گفت: تامین منابع و امکانات مورد نیاز برای کمک به مستضعفان و مددجویان و تسهیلات مسکن به مبلغ هزار و 30 میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه در سفر رئیس جمهور حمایت های لازم در دستگاه های دولتی برای اجرای پروژه های مناسب انجام خواهد شد، تاکید کرد: در حوزه های بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از طرح های مناسب حمایت می شود. ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و کمیته امداد امام خمینی (ره) در این سفر تا رسیدن به مراحل اجرایی.

نمایش بیشتر