تردد در بنادر مرکزی و بنادر غرب هرمزگان طی روزهای آینده محدود و ممنوع شد

به گزارش کردوار نیوز، اسماعیل مکی زاده با اشاره به هشدارهای هواشناسی استان برای روزهای سه‌شنبه اول فروردین تا پایان هفته جاری اظهارکرد: ناپایداری وضعیت جوی و دریایی به صورت رگبار باران و رعد و برق، وزش باد نسبتا شدید و مواج شدن دریا زمینه را برای ارتقا ایمنی سفر دریایی محدودیت‌هایی در بنادر مرکز استان و ممنوعیت‌های در بنادر غرب هرمزگان طی روزهای آینده ایجاد شود.

وی ادامه داد: بررسی داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی، نشان‌دهنده فعال شدن و تشدید جریان غربی در گستره آب‌های خلیج‌فارس و تنگه ‌هرمز در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (دوم و سوم فروردین ۱۴۰۲) همراه با وزش بادهای شدید غربی و به دنبال آن تلاطم دریا خواهد بود که این امر محدودیت و در برخی از ساعات ممنوعیت تردد در بنادر مرکزی استان را به دنبال دارد.

مکی‌زاده افزود: شدت عمل این جریان، با سرعت بادهایی به بیش از ۳۰ نات و ارتفاع موج به فراتر از ۲ متر بوده که این وضعیت با گردوخاک و کاهش دید افقی نیز همراه است.

دبیر کمیته خدمات حمل و نقل دریایی نوروز ۱۴۰۲هرمزگان با بیان اینکه از ظهر چهارشنبه تا صبح پنجشنبه در مناطق دریایی مرکز هرمزگان (بندرعباس، قشم، هرمز، لارک، هنگام، خمیر، لافت و پُل) شاهد فعالیت این جریان خواهیم بود، تصریح کرد: امتداد این جریان از ظهر چهارشنبه تا صبح جمعه در مناطق دریایی غرب هرمزگان (لنگه، کیش، چارک، آفتاب، لاوان، سیری، ابوموسی و جزایر تنب) بوده که به منظور حفظ ایمنی هموطنان ارائه خدمات در بنادر غرب استان متوقف خواهد شد.

به گفته مکی زاده توقف خدمات و تعطیلی بنادر مسافری به‌دلیل مساعد نبودن شرایط جوی و تجربه یک سفر دریایی ایمن و خاطره‌انگیز است، لذا هموطنان و گردشگران در صورت ارائه نشدن خدمات در بنادر مسافری، به هیچ عنوان از اماکن و شناورهای غیرمجاز استفاده نکنند و تا از سرگیری مجدد خدمات در بنادر صبوری کنند.

خروج از نسخه موبایل