اخبار بین المللی

تهدید دوباره سئول به ارسال تسلیحات برای اوکراین

مشاور امنیت ملی کره‌جنوبی ادعا کرد روسیه با ارسال تسلیحات به کره‌شمالی، از «خط قرمز» عبور می‌کند و این درحالیست که خود سئول اخیرا اعلام کرده بود شاید ارسال تسلیحات به کی‌یف را بررسی کند.

به گزارش کردوار نیوز، «چانگ هو-جین» مشاور امنیت ملی کره‌جنوبی در مصاحبه با تلویزیون «کی‌بی‌اس» کشورش بیان کرد: «می‌خواهم تاکید کنم که همه چیز بستگی به این دارد که روسیه چه کار خواهد کرد. آیا گزینه دیگری وجود خواهد داشت اگر روسیه سلاح با دقت بالا به کره‌شمالی ارسال کند؟»

او در ادامه تاکید کرد: «هرگونه همکاری که به افزایش قدرت نظامی کره‌شمالی کمک کند، نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است. هم‌چنین ارائه تسلیحات با دقت بالا به کره‌شمالی، روابط سئول با مسکو را تغییر خواهد داد. اقدامات اخیر روسیه به تدریج به خط قرمز نزدیک می‌شود و به خاطر همین هشدار می‌دهیم. پشتیبانی تسلیحاتی ما از اوکراین بسته به پاسخ روسیه در آینده دارد.»

پس از آنکه «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و «کیم جونگ اون» رهبر کره‌شمالی هفته گذشته یک پیمان دفاعی امضا کردند، دفتر ریاست‌جمهوری کره‌جنوبی روز  پنجشنبه از بررسی ارسال تسلیحات به اوکراین خبر داد.

پوتین و کیم جونگ اون در این دیدار توافقنامه مشارکت راهبردی جامع را امضا کردند. رئیس‌جمهور روسیه روز سه‌شنبه پیش از سفر به کره‌شمالی، حکم پیمان همکاری استراتژیک با پیونگ‌یانگ را نیز امضا کرده بود.

مشاور امنیت ملی کره‌جنوبی در پایان افزود: «اگر روسیه بخواهد روابط کره‌جنوبی- روسیه را احیا کند و بهبود ببخشد، مایلم تاکید کنم که روسیه باید اقداماتش را با دقت در نظر بگیرد.»

انتهای پیام

نمایش بیشتر