اخبار سلامت

تولید ۹۷ درصد داروی مورد نیاز در کشور / آغاز صادرات واکسن به نیکاراگوئه

شهدا |گردشگری |گردشگری سلامت

کردوار نیوز/ خوزستان وزیر بهداشت با بیان اینکه این آمادگی وجود دارد تا جمهوری اسلامی ایران به دیگری نیز صادر شود و نیازشان برطرف شود، گفت: اخیراً واکسن به کشور نیکاراگوئه آغاز شده و 200 هزار دوز واکسن صادر شده است و در حال حاضر تا 4 میلیون دوز برآورد شده است. واکسن هستیم.

دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از شلمچه که امروز (8 فروردین ماه) انجام شد، اظهار کرد: به واسطه خون شهدا و فداکاری مردم می توانند رشد عظیمی در بهداشت و درمان داشته باشند به گونه ای که امروز بسیاری از اعمال (جراحی) در ایران هستند. انجام می شود.

به گزارش کردوار نیوز، وی با اشاره به فعالیت های علمی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور، افزود: حدود 63 دانشگاه علوم پزشکی 20 هزار عضو هیئت علمی و 270 هزار دانشجوی علوم پزشکی در کشور داریم. نیازی نیست مردم دنیا با ایران رابطه جنسی داشته باشند.

وزیر بهداشت گفت: ۹۷ درصد داروی مورد نیاز کشور را تامین می‌کنیم. با فرمان حضرت آقا امسال به عنوان سال دانش بنیان مطرح می شود بنابراین برنامه ریزی به گونه ای است که این 3 درصد مابقی را نیز تامین می کند تا نیازهای دارویی کشور را تامین کند.

وی افزود: این آمادگی اسلامی دارد تا داروهای وسلامی ایران به شورهای دیگر نیز سادر و نیازشان بر.

عین اللهی با اشاره به انجام شده در زمینه تولید واکسن بیان کرد: در رابطه با تولید واکسن جزوات پیشرفته هستیم و اکنون شش مرکز تولید واکسن در حال حاضر تولید انواع واکسن های مورد نیاز با پلتفرم های مختلف هستند.

وی افزود: آخرینا سادرات واکسن به کشور نیکاراگوئه آغاز شده و 2000 هزار دوز واکسن صادر شده است.

وزیر بهداشت بیان کرد: این امکان وجود دارد تا امکاناتی در حوزه خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شود. امروز از محل در نظر گرفته شده برای گردشگری سلامت با 3 هزار مترمربع زیربنا بازدید کنید که امیدواریم با توجه به این محل و منطقه با عراق، این افراد بتوانند خدمات مورد نیاز را در ایران دریافت کنند.

وی با اشاره به حضور کاروانهای راهیان نور در یادمان شهدا گفت: توصیه می شود این افراد نیز حتما پروتکلهای بهداشتی را رعایت کنند و واکسیناسیون خود را کامل کنند. حضور در این مناطق برای داشتن سلامت روانی و معنوی بسیار تاثیرگذار است که می‌تواند به این اماکنمدهاند حتماً در این مناطق حضور پیدا کند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر