اخبار فرهنگی

جشنواره ونیز بدون فرش قرمز برگزار می‌شود

جشنواره ونیز بدون فرش قرمز برگزار می‌شود

مدیر جشنواره ونیز اعلام کرد اعتصاب اتحادیه بازیگران به معنای این است که ستارگان سینما نمی‌توانند روی فرش قرمز حضور پیدا کنند اما مراسم افتتاحیه فیلم‌ها خالی نخواهد بود.

به گزارش کردوار نیوز؛ فهرست فیلم‌های هشتادمین دوره جشنواره ونیز سه‌شنبه این هفته منتشر شد. «آلبرتو باربرا» و «روبرتو چیکوتو» مدیران این رویداد طی مراسمی که به صورت زنده از وبسایت و صفحات جشنواره در فیسبوک، توییتر و یوتیوب پخش می‌شد فهرست فیلم‌ها را رونمایی کردند.

«دیمین شزل» که «لالالند» و «اولین انسان» را در بخش مسابقه ونیز داشته، رئیس هیأت داوران این دوره است در حالی که «جین کمپیون»، «مارتین مک‌دونا» و «لورا پواتراس» اعضای دیگر داوران خواهند بود.

«چالشگران» «لوکا گوادانینو» با بازی «زندیا کلمن» قرار بود فیلم افتتاحیه جشنواره ونیز هشتادم باشد اما با اعتصاب اتحادیه بازیگران آمریکا (SAG-AFTRA) ام‌جی‌ام اعلام کرد که این فیلم را تا آوریل سال ۲۰۲۴ به تعویق انداخته است. در عوض فیلم «فرمانده» به کارگردانی «ادواردو د آنجلیس» به عنوان فیلم افتتاحیه و تریلر «جامعه برف» به کارگردانی «جی.ای. بایونا» به عنوان فیلم اختتامیه برگزیده شده است.

باربرا تأیید می‌کند که اعتصاب اتحادیه بازیگران به معنای این است که ستارگان سینما نمی‌توانند روی فرش قرمز حضور پیدا کنند اما مراسم افتتاحیه فیلم‌ها «خالی نخواهد بود.»

جشنواره ونیز هشتادم از ۳۰ آگوست تا ۹ سپتامبر برگزار خواهد شد.

منبع: سینما

آخرین اخبار سینمای جهان:

ترامپ یک «موسی جدید» است!

هایائو میازاکی بدون هیچ تبلیغی رکوردار شد

بازیگر زن مشهور در اردوی منچستر یونایتد + عکس

بازی گرافیکی طراح ایتالیایی روی پوستر ونیز 2023

آرایش ترسناک “کیم کارداشیان” برای سریال جدیدش!

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

نمایش بیشتر

کارگروه خبری فرهنگ و هنر

با کلماتم، ابتکار هنری را به وجود می‌آورم و جذابیت زندگی را در آن تقدیم می‌کنم.