اخبار سلامت

در چه سنی احتمال ابتلا به “ام اس” وجود دارد؟

سن شروع بیماری ام اس به طور کلی بین 20 تا 40 سال است اما در برخی افراد سن شروع بعد از 50 سالگی است که در این صورت بیماری با سرعت بیشتری پیشرفت می کند.

به گزارش کردوار نیوز ، آمارها نشان می دهد بیش از 2.3 میلیون نفر در سراسر جهان به این بیماری آلوده شده اند.

در حال حاضر هیچ درمان قطعی برای بیماری ام اس وجود ندارد و درمان های موجود فقط روند پیشرفت بیماری را کند می کنند و به کاهش علائم کمک می کنند.

ام اس یک بیماری در سیستم عصبی مرکزی است. در افراد مبتلا به این بیماری ، مغز ، اعصاب بینایی یا نخاع متورم می شوند. در این شرایط ، پوشش محافظ اعصاب ، که “غلاف میلین” نامیده می شود ، آسیب می بیند.

علائم MS

این ضایعات با علائمی متفاوت از مشکلات غلظت ام اس تا گرفتگی عضلات بروز می کنند که در هر بیمار متفاوت است.

برخی از علائم این بیماری وجود دارد که برخی از آنها بیشتر مشاهده می شوند. این علائم همچنین قابل پیش بینی نیستند و ممکن است با گذشت زمان تغییر کنند. علاوه بر این ، همه بیماران MS علائم یکسانی را تجربه نمی کنند.

علائم دیگر بیماری ام اس عبارتند از ضعف ، تغییرات بینایی ، خستگی ، عدم تعادل ، اختلال عملکرد مثانه و مشکل در به خاطر سپردن اطلاعات جدید. افسردگی ، درد و تغییرات عاطفی نیز از علائم این بیماری است.

– روشهای تشخیص MS

تشخیص ام اس با یک آزمایش امکان پذیر نیست و پزشکان از آزمایشات و معاینات بسیاری برای تشخیص بیماری استفاده می کنند.

معاینات مغز و اعصاب ، بررسی دقیق وضعیت بالینی بیمار ، آزمایش خون ، ام آر آی و معاینه نوار الیگوکلونال از روشهای رایج تشخیص این بیماری است.

– درمان ام اس

به گزارش کردوار نیوز ، به نقل از Health Line ، در حال حاضر روش های درمانی وجود دارد که می توان از آنها برای مدیریت علائم بیماری استفاده کرد.

توانبخشی می تواند به بهبود انرژی ، حافظه و تحرک فرد کمک کند:

1) توانبخشی بدنی برای بهبود تعادل ، قدرت و دامنه حرکت

2) توانبخشی شناختی برای کمک به ارتباطات ، سازماندهی و توجه

3) توانبخشی شغلی برای کمک به مدیریت شخصی و مراقبت از خود ، از جمله فعالیت های روزمره و اوقات فراغت.

انتهای پیام

نمایش بیشتر