اخبار سلامت

روغن موتورهای سوخته بازیافت می شوند

به گزارش کردوار نیوز و به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و ریاست جمهوری محسن قدریان خط فناوری شرکت دانشبنیان نیرو نماد خراسان با بیان اینکه این بازپالایش، بدون هیچ آسیبی به محیطزیست روغنسوخته را به روغن تبدیل می کند، گفت: غیراصولی. هزینه سوختن خودرو از موتور خودرو کسر شده است.

حفاظت از محیط زیست و صرفه جویی در انرژی

رعمغرر یعع عن یر،،، عرر،،،و یروش وووو همچنین با مواد خارجی دیگر مانند گردوخاک، انواع سوخت، کربن و ذرات فلز آغشته و مخلوط می شوند و کارایی خود را از دست می دهند، به چنین روغنی، روغن کارکرده می گویند که باید تعویض و یا انجام شود.

از پالایش مجدد روغن کارکرده می توان به منابع طبیعی نفت خام، وابستگی کم تر به منابع خارجی برای روغن پایه، کاهش خطرات زیستمحیطی، حفظ منابع آب زیرزمینی و اکوسیستم اقیانوس ها، رودخانه ها، دریاچه ها و طبیعت ص صرفه جویی در انرژی و جلوگیری از تولید گازهای گلخانه ای اشاره کرد.

از رشد رشد بهره مند شوید

بازپالایش روغن کارکرده به روشهای تصفیه با اسید و خاک رنگبر، تصفیه با روش استخراج با حلال و تصفیه روغن به روش تقطیر مولکولی در خلاء انجام می شود.

این خط باز پال به روش تقطیر مولکولی در خلاء و فیلم نازک انجام می شود که عدم استفاده از تجهیزات و عدم استفاده از حلال، عدم ایجاد و راندمان و کیفیت بالا را در پی دارد.

فناوری فیلم نازک در خلاء (ATFE) که یک فرآیند مقرونبه‌صرفه و سازگار با استانداردهای زیست‌محیطی است، روغن کارکرده را بدون هیچ گونه گونه‌گونه شیمیایی شیمیایی (اسید و خاک) بازیابی می‌کند و روغنپایه‌هایی مطابق با استاندارد یا API، ACEA تولید می‌کند.

صرفه اقتصادی و حذف مواد سمی و بدبو

از ویژگی های خط بازپالایش روغن کارکرده می توانم به مدت زمان کمروغن در تماس با سطح داغ، تبخیر در دمای کم، ضریب انتقال حرارتی بالا، افت فشار کم در زمان تبخیر، نگهداشتن خواص و کیفیت روغن، قابلیت تمیز کردن و مناسب برای مایعات دارای ویسکوزیته بالا. اشاره کرد.

همچنین این خط بازپالایش دارای صرفه اقتصادی، سازگار با استانداردهای زیستمحیطی، مصرف کم انرژی، بازدهی بالای تولید و کنترل و حذف مواد سمی و بدبو نیز به دنبال دارد.

جلوگیری از خروج و قطع وابستگی به خارجی

در حال حاضر 150 نفر در این شرکت مشغول به فعالیت هستند و هر بازپالایش به صورت مستقیم به 44 نیرو نیاز دارد و به صورت غیرمستقیم هم برای حدود 100 نفر ایجاد می کند.

شرکت دانش بنیان نیرو نماد خراسان با اشاره به اینکه برای ساخت پالایشگاه نیاز به حدود یک سال زمان است، اضافه می‌کند: هزینه‌های ساخت خط بازپال توسط این شرکت کمتر از آمریکا و اروپا است که باید صرفه‌جویی کند و همچنین می‌تواند باعث شود که به همراه داشته باشید. قطع وابستگی به خارجی در شرایط تحریم شود.

46

#

نمایش بیشتر