اخبار سلامت

ریتالین چیست و چه عوارضی دارد؟

زبان ها:

پزشکان و روانپزشکان با صراحت اظهار دارند که کنار گذاشتن مواد محرک آمفتامین مانند ریتالین و اکستازی نسبت به سایر داروها دشوار و پیچیده تر است.

قرص های ریتالین به عنوان قرص های تست شبانه شناخته می شوند. این قرص توسط برخی افراد بیشتر از روزهای دیگر هنگام امتحانات در نظر گرفته می شود. برخی دانش آموزان غافل هستند که استفاده از این قرص تحت تأثیر تبلیغات به اصطلاح مانند افزایش تمرکز و تقویت حافظه ، بر روی ذهن تبلیغات تأثیر می گذارد و تأثیر منفی بر مصرف کنندگان می گذارد.

ریتالین چیست و عوارض جانبی آن چیست؟

ریتالین یک محرک در خانواده آمفتامین است که باعث ترشح دوپامین و در نتیجه سرخوشی غیر قابل توضیح می شود و احتمالاً گزارشی از خستگی و نیازهای خواب در مغز مصرف کننده درک نشده و پذیرفته شده است و ممکن است فرد برای مدتی دچار مشکل خواب شود. این نیاز به استراحت دروغ است و این عدم استراحت منجر به پرخاشگری در فرد می شود. به طور کلی ، اگر از ریتالین مطابق دستور پزشک استفاده شود ، برای افزایش غلظت و کاهش خواب آلودگی مفید است ، اما اضطراب را کاهش نمی دهد. حتی ممکن است نگران باشید. علاوه بر اعتیاد ، یک عارضه جانبی رایج استفاده روانی است. این دارو با محرک هایی مانند کوکائین ، حشیش و اکستازی ترکیب می شود. بنابراین ، سوء استفاده و استفاده خودسرانه می تواند فرد را به محرکهای خطرناک اعتیاد کند. بسیاری از زنان و دختران در نتیجه تبلیغات در سالن ها و سالن های بدنسازی از این قرص به عنوان داروی کاهش وزن استفاده می کنند.

هنگام تحقیق در مورد ریتالین ، دارویی که برای کنترل کودکان کم تحرک استفاده می شود ، لازم به ذکر است که امشب یک داروی محبوب برای دانش آموزان است. دارویی که بیش از چند ساعت شما را برای خواندن دارویی با عوارض جانبی بیدار نگه می دارد ، اما دانش آموزان از آن بی خبر هستند. متیل فنیدیت ، که به عنوان ریتالین معروف تر است ، مشتق شده از گروه آمفتامین است که برای معالجه برخی از افراد با علائم بیش فعالی ، نارکلپسی و افسردگی تجویز می شود. همچنین برای درمان خواب آلودگی مزمن (Narcolepsy) در افراد میانسال و سالخورده استفاده می شود. این بیماری در افرادی که میزان اضطراب ، استرس ، احساس اضطراب زیاد دارند ، منع مصرف دارد ، حساسیت به دارو ، فشار خون بالا ، گلوکوم ، داروهای ضد افسردگی عمومی ، تیک ها منع مصرف دارد و در کودکان زیر 6 سال قابل درمان است.

مصرف کنندگان فکر می کنند Ritali بی خطر است. در حالی که عوارض جانبی مصرف این قرص ها به خودی خود می تواند به اندازه اثر داروهای دیگر مانند کوکائین و آمفتامین ها باشد ، پزشکان و روانپزشکان به وضوح اعلام می کنند که کنار گذاشتن محرک آمفتامین مانند ریتالین و اکستاز نسبت به سایر داروها دشوارتر و پیچیده تر است. استفاده محدود و کنترل شده از ریتالین باعث می شود بدن به دوزهای پایین عادت کند و در نتیجه فرد به استفاده از دوزهای بالاتر و حتی مصرف داروهای سنگین تر و خطرناک تر علاقه مند می شود. علاوه بر این ، استثمار ریتال منجر به تلفات زیادی شد.

نظر متخصصان درباره عوارض جانبی ریتالین چیست؟

استاد داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران در مورد استفاده از ریتال و عوارض جانبی آن گفت: این دارو یکی از آمفتامین ها است و برای تحریک سیستم عصبی در نظر گرفته می شود. برای بعضی از بیماری ها استفاده می شود ، اما استفاده خودسرانه آن باعث کاهش کارایی سیستم عصبی مرکزی می شود. خیرالله غلامی یادآور شد: دانش آموزانی که فکر می کنند باید شب امتحان بخوانند باید بدانند که یک رویا و همچنین نیاز به خواندن وجود دارد. دلیل این امر این است که وقتی مغز وارد مرحله پردازش اطلاعات می شود ، اگر مغز در حالت استراحت باشد ، پردازش این اطلاعات به صورت مناسب انجام می شود. غلامی اضافه کرد: اگر استراحتی وجود نداشته باشد ، مغز نمی تواند این اطلاعات را پردازش کند ، بنابراین بیدار بمانید. وی گفت: “ریتالین برای کودکان بیش فعالی توسط پزشک تجویز می شود و خواب را کاهش می دهد ، اما بزرگسالان از آن برای افزایش یادگیری و بیدار ماندن استفاده می کنند.” گفته می شود که عوارض جانبی دارد که شایع ترین آنها پرخاشگری و اختلالات سیستم عصبی مرکزی است. رئیس مرکز مشاوره مرکزی وزارت بهداشت همچنین در مورد گزارش سوءاستفاده ریتالی در خوابگاه ها اظهار داشت: صادقی افزود: آژانس های اشتغال سعی در آشنایی دانشجویان با نکات مختلف مربوط به مواد مخدر دارند و برای این منظور نامه ویژه ای برای ریتالین و عوارض جانبی آن در قالب یک مجله اجتماعی در دانشگاه تهیه و منتشر شده است. داروها و خوابگاه ها برای آشنایی دانشجویان با مشکلات استفاده از این نوع دارو توزیع شد.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ، حبیب الله منصوری ، مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در این باره گفت. به خوبی از طرف دانشجویان پزشکی مورد استقبال قرار نمی گیرد ، اما استفاده از آن در بین دانشجویان باید گزارش شود زیرا با عوارض جانبی این دارو آشنا نیستند.

با تکنیک های امروز از ریتالین (پیروزی ، دریافت) آشنا شوید

مانند هر دارویی ، ریتالین عوارض جانبی نیز دارد که رایج ترین آنها عبارتند از: حالت تهوع و بی خوابی ، حالت تهوع و استفراغ ، سرگیجه و سردرد ، افزایش ضربان قلب و فشار خون. چهره واقعی ریتالی در بلاتکلیفی پشت داستانهای به اصطلاح مثبت و منفی پوشیده شده است ، اما این عدم اطمینان کجاست؟ از یک طرف ، استفاده نادرست از این دارو بدون تجویز پزشک و نظارت پزشک ، و ادعا می کند که در همه موارد اعتیاد آور است ، استفاده از این دارو برای کودکان فعال که به آن احتیاج ندارند ، مشکلاتی را ایجاد می کند و خانواده ها را به خطر می اندازد. او انجام می دهد

نمایش بیشتر