اخبار جامعه

زمان برگزاری سومین آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش اعلام شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

آموزش |دانشگاه |سربازی

به گزارش خبرگزاری آنلاین، سومین آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۲، آنلاین امسال برگزار می‌شود و در این مرحله یک هزار کاردرمانگر و گفتار درمانگر برای مدارس استثنایی این وزارتخانه استخدام می‌شوند.

مدارس استثنایی ویژه ۷ گروه از دانش‌آموزان، ناشنوا، نابینا، کم‌توان ذهنی، معلول جسمی حرکتی، دانش‌آموزان دارای اختلالات رفتاری، دانش‌آموزان دارای اختلالات یادگیری و دانش‌آموزان چند معلولیتی است.

حمید طریفی حسینی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در این زمینه گفت: یکی از پیش‌نیازهای تعمیق یادگیری دانش‌آموزان استثنایی در مدارس، وجود نیروهای توانبخشی است. تعداد این نیروها در مدارس اندک است و بیشتر آنها در آستانه بازنشستگی قرار دارند.

وی بیان داشت: فرصت ثبت‌نام در سومین آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش، تا ۳۱ شهریور است و این آزمون در روز ۲۰ یا ۲۱ آنلاین ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

حسینی افزود: نتایج آزمون دو هفته بعد از برگزاری اعلام خواهد شد و پس از آن پذیرفته‌شدگان تا سه برابر ظرفیت به مرحله مصاحبه یا ارزیابی تکمیلی وارد می‌شوند که سهم ۶۰ درصدی در پذیرش داوطلبان دارد.

وی بیان داشت: افراد با مدرک لیسانس، فوق لیسانس و دکترای کاردرمانی و گفتار درمانی و دانشجویان ترم آخر که حداکثر تا سه ماه بعد از آخرین روز ثبت‌نام در آزمون یعنی ۳۱ شهریور فارغ‌التحصیل می‌شوند، می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

حسینی گفت: سربازان نیز اگر خدمت سربازی آنها تا سه ماه بعد از ۳۱ شهریور به اتمام می‌رسد، می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

به گفته وی، پذیرفته‌شدگان نهایی، ۵ سال استخدام پیمانی می‌شوند و بعد از آن به استخدام رسمی آموزش و پرورش در می‌آیند همچنین بعد از قبولی نهایی در آزمون باید دوره یک ساله آموزشی را همزمان با شروع کار خود در دانشگاه فرهنگیان طی کنند.

قابل ذکر است، آموزش و پرورش در دو آزمون استخدامی دیگر به جذب آموزگار برای مدارس ابتدایی و هنرآموز و دبیر برای دوره متوسطه دوم اقدام کرد.

نمایش بیشتر

گروه تحریریه علوم اجتماعی

نویسنده اجتماعی، پژوهشگر و منتقد. بررسی مسائل اجتماعی با ارائه دیدگاه‌های جذاب و منطقی. تعامل با جامعه را از طریق نوشته‌هایم تقویت می‌کنم.