اخبار فرهنگی

سه رالی تور در بهار ۱۴۰۲ برگزار می‌شود

بهار |تور |رسانه

به گزارش شفاف، محمد حسین صوفی، مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در نشست خبری که صبح امروز دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ با حضوراصحاب رسانه برگزار شد عملکرد یک ساله کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی را تشریح کرد.

 

محمد حسین صوفی مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی گفت: در بهار ۱۴۰۲ پیش‌بینی کردیم که ۳ رالی بین‌المللی برگزار کنیم. تهران تا آکروپلیس، رالی کشورهای حوزه خلیج‌فارس و خزر، رالی نوروز که تاجیکستان تا تهران و بالعکس است و از پیشرفت‌ها و توسعهایران بازدید می‌کنند از این دست رالی ها هستند.

 

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی تصریح کرد: با فعالیت‌های انجام شده این امکان ایجاد شد که در کمتر از ۵ دقیقه امدادخوردوبه محلی که درخواست کمک کرده می‌رسد. 

 

او با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های گردشگری بین‌المللی گفت: نمایشگاه گردشگری فیتور در اسپانیا را برگزار کردیم و نمایشگاهMITT مسکو پیش روست و از فردا آژانسداران اعزام می‌شوند. 

 

وی با اشاره به آنکه کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از قدیمی‌ترین سازمان‌های فعال در حوزه گردشگری است، گفت: حدود ۹۰ سال ازعمر تاسیس این مجموعه می‌گذرد. بخصوص در حوزه گردشگرانی که قصد دارند به صورت زمینی سفر کنند خدمات ارائه می‌دهیم. 

 

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ادامه داد: یکی از حوزه‌های فعالیت ما صدور اسناد و مدارک بین المللی است. پلاک، گواهینامهو کارنه بین‌المللی اتومبیل را صادر می‌کنیم. حتا به صورت آنلاین نیز این خدمات را ارائه می‌دهیم و نسبت به سال گذشته با ۵۰ درصدرشد در حوزه صدور این مدارک روبه‌رو بودیم. 

 

او از برچسب دیجیتالی خبر داد که امکان رهگیری پلاک ثبت شده را در سراسر کشور ایجاد می‌کند‌. این امکان از سال ۱۴۰۲ ایجادخواهد شد. همچنین استفاده از کمپرها و کاروان‌ها سهولت یافته و خودروسازان به تولید بیشتر کمپر علاقمند شدند. ساماندهی و نظارتبر سافاری نیز انجام شد.

 

او همچنین در خصوص مرزهایی که امکان تردد خودرو شخصی و موتورسیکلت در آنها وجود دارد، گفت: هیچیک از مرزهایی که بازهستند مشکلی برای ورود و خروج ندارند. برای صدور ۳ مدرک مورد نیاز نیز مبلغی حدود ۱۳۰۰۰۰۰ تومان دریافت می‌شود. ترکمنستانقول داده که امکان تردد خودروهای شخصی را در مرز خود فراهم کند و اوایل سال آینده محقق خواهد شد.

 

نمایش بیشتر