اخبار سلامت

سیاه‌دانه، کاهنده التهابات درونی بدن

فشار خون |فشار خون بالا |کلسترول

کردوار نیوز / لرستان رك كيرشناسارشد گياه شناسي گفت: دانه روغني را به داليل خواص آنتي‌اكسيداني مي‌شناسند كه.

رضا رحیمی در گفت‌وگو با کردوار نیوز، اظهار داشت: دانه‌های روغنی را به دلیل ویژگی‌های آنتی‌اکسیدانی‌ می‌شناسند که می‌تواند باعث کاهش درون بدن و آسیب‌های پوستی شود.

وی با اشاره به این که دانه‌های سیاه هزاران سال است که برای درمان بیماری‌ها و بیماری‌های مختلف توجه انسان‌ها را می‌گیرند، عنوان کرد: باستان شناسان دانه‌های سیاه را حتی در معبد توت‌عنخ‌آمون نیز پیدا کرده است که خواص درمانی این گیاه در طول تاریخ را نیز دارد. نظر می کند.

رحیمی با اشاره به این که فواید روغن سیاه دانه برای مو و پوست بسیار است، عنوان کرد: از این خواص برای مو، پوست صورت، لاغری و درمان بیماری‌های تنفسی مانند آسم و سینوزیت و … استفاده می‌شود.

این کارشناس ارشد گیاه‌شناسی با اشاره به این روغن ثابت می‌کند که در درمان برخی از مشکلات سلامتی ازجمله فشار خون بالا و آسم دارد، عنوان می‌کند: این ماده همچنین بر ضد قارچ و ضد باکتری قوی تأثیر می‌گذارد.

وی با اشاره به اینکه ازجمله خواص روغن سیاه دانه می‌توان به کاهش فشار خون بالا اشاره کرد: افزودن: مصرف آن برای دو ماه نتایج باعث کاهش فشار خون می‌شود که باعث فشار خون بالا می‌شود، نه در سطح خیلی حاد، نشان می‌دهد.

رحیمی ادامه داد: دانه‌های سیاه روغن نشان می‌دهد که می‌تواند باعث کاهش کلسترول بد شود، افزایش میزان اسیدهای چرب مفید موجود در آن به حفظ کلسترول خوب در میزان مفید کمک می‌کند.

این کارشناس ارشد گیاه‌شناسی عنوان کرد: روغن موجود در دانه‌ها تا میزان زیادی به جایی که گیاه در آن رشد می‌کند، وجود دارد، برخی از افراد حتی با مصرف دانه‌های کوبیده شده سیاه دانه هم از خواص روغن سیاه دانه‌ها می‌شوند.

رحیمی: مصرف روغن سیاه دانه خوراکی می‌تواند به کاهش علائم بیماری کمک کند.

این کارشناس ارشد گیاه‌شناسی ادامه داد: اثرات ضدالتهابی روغن سیاه می‌تواند منجر به عوارض شود، تأثیر آن در کاهش عوارض دستگاه‌های بدن حتی می‌تواند در کاهش علائم برون‌نشیت و درمان سینوزیت هم مؤثر باشد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر