اخبار سلامت

شاخص‌های وزارت بهداشت برای آب آشامیدنی سالم / موانع ساختاری در تامین آب شرب ۲ استان

رئیس اداره آب و فاضلاب وزارت بهداشت با تشریح شاخص های بهداشتی آب آشامیدنی موانع موجود در این منطقه را در استان های خوزستان و سیستان و بلوچستان برشمرد.

مهندس غلامرضا شقاقی به کردوار نیوز گفت ، وی در مورد آب آشامیدنی گفت که وزارت نیرو از طریق شرکت های آب و فاضلاب آب تأمین می کند و وزارت بهداشت انطباق آب را با استانداردهای ملی کنترل و کنترل می کند. یکی از روشهای مختلف نظارت بر آب طبق دستورالعملهای از پیش تعریف شده موجود در دانشگاههای علوم پزشکی ، نظارت بر کیفیت آب است.

مطالعه آب آشامیدنی در کشور از سه جنبه فیزیکی ، شیمیایی و میکروبی

وی افزود: آب از سه منظر فیزیکی ، شیمیایی و میکروبی مورد مطالعه قرار می گیرد. مهمترین مسئله مشکل میکروبی آب است که برخلاف آلاینده های شیمیایی اثر کوتاه مدت دارد و در این راستا اگر مشکلی سلامتی آب را تهدید کند ، بلافاصله بیماری را شاهد هستیم. به همین دلیل ، ردیابی میکروبی در آب کمتر اتفاق می افتد. برخی از نظارت ها مانند باقی مانده کلر آزاد ، کدورت و pH آب روزانه کنترل می شوند.

وی افزود: مواد شیمیایی معمولاً در فواصل شش ماه تا یک سال مورد آزمایش قرار می گیرند ، زیرا تنوع کمتری دارند. همچنین تأسیسات آب آشامیدنی مورد بررسی قرار می گیرد تا پتانسیل سیستم های تأمین آب را کنترل کرده و خطرات سیستم های تأمین آب را شناسایی کند. بلافاصله به آب اطلاع داده می شود تأمین کننده و سازمانهای مربوطه.

برنامه ایمنی آب آشامیدنی

شقاقی افزود: کیفیت آب آشامیدنی به ویژه میکروب های موجود در آب می تواند در هر زمان تغییر کند و تنها کافی نیست که فقط از نتایج کنترل کیفیت آب رضایت داشته باشید. چندین سال است که سازمان بهداشت جهانی (WHO) در حال تهیه برنامه ای تحت عنوان “ایمنی آب آشامیدنی” برای اطمینان از کیفیت آب آشامیدنی است و ما چندین سال است که این برنامه را با همکاری سازمان های مربوطه در چندین استان اجرا می کنیم. ما وزارت نیرو ، وزارت کشور ، وزارت جهاد ، وزارت کشاورزی ، آژانس حفاظت از محیط زیست ، وزارتخانه های صنعت ، معدن و تجارت و وزارت نفت را رصد می کنیم و بر این اساس شناسایی و تمام خطرات آب آشامیدنی را بررسی کنید. تا حد مصرف منطقه برای انجام اقدامات كنترلی لازم انجام شود. اکنون گواهی ایمنی آب در برخی از شهرها اخذ شده است.

مشکلات ساختاری در خوزستان و سیستان و بلوچستان

وی در مورد وضعیت سلامت آب در استانهای سیستان و بلوچستان و خوزستان گفت: “ما در این استانها مشکلات ساختاری داریم و با مشکل کمی و کیفی روبرو هستیم که با خشکسالی بیشتر می شود. بنابراین ما توانستیم یک برنامه امنیتی. گواهینامه دریافت کنیم. ” از طرف دیگر ، در شهرهای استان خوزستان ، شاخص های مختلف کلر آزاد در آب ، کدورت آب و شوری مطلوب نیستند ، که این به دلیل مشکلات شبکه توزیع ، تأسیسات تصفیه و تأمین آب است. در تابستان شوری آب به قدری بالا می رود که با استانداردهای ملی مطابقت ندارد. این مسائل چندین سال است که ادامه دارد و باید زیرساخت های لازم با کمک دولت برای حل مشکلات فراهم شود.

وی افزود: البته چندین تصفیه خانه در حال ساخت و تکمیل است تا به بهبود کیفیت آب کمک کند. در برخی از استان ها مانند خوزستان ، بهداشت آب از مشکلات زیرساختی و جمع آوری و تصفیه نامناسب فاضلاب رنج می برد. وزارت بهداشت فقط نقش نظارتی در این امر دارد و قدرت اجرایی در تغییر یا بهبود اوضاع ندارد.

خشکسالی و کمبود آب آشامیدنی ؛ مشکل اصلی در سیستان و بلوچستان

رئیس اداره بهداشت آب و فاضلاب وزارت بهداشت ادامه داد: در سیستان و بلوچستان مشکل اصلی ناشی از خشکسالی دسترسی به آب آشامیدنی کمتر و در بعضی از نقاط است. آب آشامیدنی توسط تانکرها تأمین می شود. “خیر و به طور حتم آب از این طریق تأمین می شود ، با این حال باید اقدامات مناسب برای تسهیل دسترسی انجام شود

وی افزود: شاخص های مختلفی برای سلامت آب آشامیدنی وجود دارد که یکی از آنها دسترسی به آب آشامیدنی است ، در واقع حداقل باید روزانه 50 تا 100 لیتر آب داده شود تا بگوید این ورودی است. شاخص بعدی کیفیت میکروبی است و آنچه در شهرها می پذیریم بالاتر از 95 و 99٪ است. در واقع ، نتایج باید مطابق با استاندارد باشد که در بعضی از مناطق استانهای سیستان و بلوچستان و خوزستان این رقم کمتر از این رقم است.

اما بیماری های منتقله از طریق آب

وی همچنین در مورد بیماری های منتقله از طریق آب به کردوار نیوز گفت: این بیماری ها میکروب هایی هستند که بیشترین بیماری ها را ایجاد می کنند و در نتیجه شایع ترین بیماری وبا است. اما بیماری های دیگری مانند سل و هپاتیت A نیز وجود دارد. البته برخی ویروس ها مانند ویروس نوروواک می توانند توسط آب آلوده شوند که در برابر ضد عفونی کننده ها مقاومت بیشتری دارد و در آب بیشتر دوام می آورد. آلاینده های شیمیایی همچنین در طولانی مدت بر سلامت انسان تأثیر می گذارد ، به عنوان مثال وجود آرسنیک در آب می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

دستگاه تصفیه آب خانگی؛ آره یا نه؟

شقاقی در خاتمه درباره استفاده از دستگاه های تصفیه آب در خانه گفت: سلامت آب توسط کارشناسان وزارت بهداشت و شرکت های آب و فاضلاب کنترل و کنترل می شود. هنگامی که از پاک کننده دیگری در خانه ها استفاده می شود ، دیگر آن کنترل نمی شود و اغلب به دلیل عدم مدیریت صحیح می تواند منجر به کاهش کیفیت آب یا کاهش مقدار مواد محلول شود و برخی از حلال ها باید با آب به بدن انسان برسد. .

انتهای پیام

نمایش بیشتر