اخبار جامعه

ضرورت رعایت فاصله طولی/ تردد موتور در معابر لغزنده ممنوع! – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

آموزش |ترافیک |خودرو

به گزارش خبرگزاری آنلاین سرهنگ احسان مؤمنی درباره رانندگی خودروها در شرایط بارانی و لغزندگی معابر گفت: با توجه به شروع بارش‌ها به رانندگان عزیز توصیه می‌شود که در این شرایط به هیچ عنوان از موتورسیکلت برای ترددها استفاده نکنند.

وی افزود: چند نکته اساسی به رانندگان وسایل نقلیه توصیه می‌شود که با بکارگیری آنها از میزان بروز تصادفات می‌توان تا حدود زیادی کاست.

سرهنگ مؤمنی گفت: موتور سیکلت دو چرخ دارد و به واسطه همین نسبت به دیگر وسایل نقلیه آسیب پذیر تر است و دلیل توصیه به عدم تردد و عدم حرکت در معابر و روزهای بارانی به این عزیزان نیز همین نکته است.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: رانندگان عزیز تیغه‌های برف پاک کن را تمیز و سالم نگه دارید چرا که این کار در روزهای بارانی خود نشان می‌دهد و اگر این برف پاک کن نتواند شیشه مقابل شما را به خوبی پاک و تمیز نماید شما در رانندگی و دید مقابل خود قطعاً دچار مشکل خواهید شد.

وی افزود: نکته مهم رانندگی در آب و هوای بارانی این است که رانندگان با توجه کامل به مقابل و اطراف برانند، سرعت مجاز و مطمئنه را رعایت نموده و در نظر داشته باشند با توجه به کاهش میدان دید راننده، رانندگی در این آب و هوا نیازمند دقت بیشتری است.

سرهنگ مؤمنی ادامه داد: قبل از حرکت حتماً مخزن شیشه شوی خودرو را پر نمائید و از سالم بودن آن مطمئن شده و همواره از سالم بودن سیستم بخاری خودرو در این فصل مطمئن شوید و قبل از حرکت نسبت به بازدید موارد ذکر شده اقدام کنند.

وی گفت: رانندگان همچنین از سرعت و سبقت در معابر لغزنده حین بارش نزولات آسمانی پرهیز نموده و با سرعت مطمئنه و حتی کمتر از آن تردد نمایند

سرهنگ مؤمنی افزود: بارش باران احتمال برخورد و تصادفات خودروها را به‌علت لغزنده بودن سطح راه و معابر چندین برابر می‌کند. به همین دلیل است که رانندگی در این شرایط سعه صدر بیشتری از رانندگان را می‌طلبد و با توجه به لغزنده بودن معابر رانندگان می‌بایست فاصله طولی بیشتری را با خودروی مقابل رعایت نمایند تا امکان تصادف را به حداقل ممکن برسانند تا اگر اتفاقی افتاد بتوانند خودروی خود را کنترل کرده و از تصادف با خودروی جلویی اجتناب ورزند.

وی به رانندگان توصیه کرد که در روزهای بارانی حتماً با سرعت مطمئنه حرکت کرده و فاصله طولی را با خودروی مقابل بیش از پیش رعایت کرده و از عجله و شتاب در رانندگی خودداری نمایند.

نمایش بیشتر

گروه تحریریه علوم اجتماعی

نویسنده اجتماعی، پژوهشگر و منتقد. بررسی مسائل اجتماعی با ارائه دیدگاه‌های جذاب و منطقی. تعامل با جامعه را از طریق نوشته‌هایم تقویت می‌کنم.