اخبار سلامت

عکس | جانشین احتمالی نیسان آبی در ایران

شرکت زامیاد یکی از خودروسازان زیرمجموعه سایپا است که سال ها فعالیت دارد و عمده محصولات آن وانت، کامیون، مینی بوس و اتوبوس است. چند ماه پیش مطلع شدیم که این شرکت قرار است به زودی وانت و کابین خود را با نام صحرا رونمایی کند.

بیشتر بخوانید:

به گفته شرکت زامیاد، ساهارا اولین وانتی است که بر روی پلت فرم انحصاری این شرکت نصب شده است و پلت فرم مذکور با بهره گیری از دیدگاه مشتریان به ویژه وانت Z24 و رفع ایرادات اساسی طراحی شده است. پلت فرم قبلی اگر به اطلاعیه های شرکت زامیاد دقت کنیم متوجه می شویم که وانت صحرا جایگزین قطعی وانت زامیاد است زیرا این شرکت مدام به یاد پلتفرم قبلی به نام وانت نیسان می پردازد.

عکس |  جانشین احتمالی نیسان آبی در ایران

چندی پیش گروه خودروسازی سایپا از پلتفرم اختصاصی زامیاد Z1V1 رونمایی کرد و اکنون اولین محصول مبتنی بر این خودرو معرفی و تولید شده است. این ون کویر نام دارد. خبر تکان دهنده این است که همین چند ماه پیش نسخه ای از خطوط سفارش داده شده به وانت دو کابین مونتاژ و تولید شد.

نکته جالب اینجاست که طبق آخرین صحبت های انجام شده با مدیران شرکت زامیاد، قرار بود اولین نسخه از این پیکاپ دو کابین در اواخر سال 1401 وارد بازار شود. در حال حاضر تنها چیزی که از دست می آید صبر است تا ببینیم آیا این شرکت به وعده های خود عمل می کند یا خیر. ا

البته نمی دانیم که آپشن ها و امکانات رفاهی این خودرو در چه سطحی است اما از نظر مشخصات فنی می توان گفت که صحرا به موتور ارتقا یافته مجهز شده است اما اطلاعات خروجی های این موتور منتشر نشده است. موتور M24 می توانست تا 94 اسب بخار قدرت و 187 نیوتن متر گشتاور تولید کند.

پلتفرم Z1V1 چیست؟

هدف این شرکت تولید و طراحی پلت فرم مدرن Z1 V1 و تولید شاسی عریض با اجزای مدرن از جمله سیستم تعلیق جلو، سیستم فرمان، سیستم ترمز و دیفرانسیل جلو است. اما باید توجه داشت که ساخت چنین پلتفرمی فقط برای پیکاپ نبود.

شرکت زامیاد در نظر دارد در آینده نزدیک از این پلتفرم برای سایر محصولات مشابه خود و 13 نفر دیگر نیز استفاده کند. خودروی دارای گارانتی نیز قرار است همزمان با وانت و کابین مذکور وارد بازار ایران شود.

5858

نمایش بیشتر