مجوز جدیدی برای استقرار صنایع آلاینده در استان مرکزی صادر نمی‌شود

آلودگی هوا |سازمان محیط زیست |فناوری

کردوار نیوز / مرکز مدیرکل محیط زیست استان مرکزی گفت: مجوز جدیدی برای راه اندازی صنایع آلاینده مانند ایزوگام و سرب در استان مرکزی صادر نمی شود.

رضا میرزایی سه شنبه 23 شهریور در دیدار با فرماندار ساوه و اصحاب رسانه با اشاره به اینکه محیط زیست استان با 70 درصد برنامه اداری عمل می کند و با کمبود انسانی روبرو است ، تصریح کرد: در اصل 50 قانون اساسی آمده است که حفاظت از محیط زیست یک امر عمومی است. و وظیفه عمومی برای دستیابی به هدف 80 میلیون دوستدار محیط زیست ، همه مردم باید برای حفاظت از محیط زیست تلاش کنند و با محیط بانان و مسئولان به عنوان چشم محیط زیست همکاری کنند.

وی افزود: خوشبختانه با مراقبت های ویژه موجود ، نزدیک به 70 سال است که هیچ گونه گونه ای از بین نرفته است و علیرغم کمبود ظرفیت و زیرساخت های کشور ، گونه های جانوری پیشرو در این کشور حمایت نشده و فرزندان آنها نیز رو به اتمام نرفته است.

وی با اشاره به اینکه سازمان محیط زیست یک نهاد نظارتی و حاکم است ، گفت: در زمینه آلودگی هوا باید سعی کنیم صنعتی بهینه بسازیم و از ابزارهای مدرن ضد آلودگی استفاده کنیم تا در حفاظت از محیط زیست کوشا باشیم.

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی با اشاره به فعالیت برخی صنایع آلاینده در استان گفت: به عنوان مثال در شهر دلیجان به دلیل فعالیت صنعت ایزوگام و آلودگی زیاد ، شورای تامین شهر نامه ای به گروه کاری تأیید شد که صنایع آلاینده جدیدی در شهر ایجاد می شود و این گروه کاری اجازه فعالیت در هیچ نقطه ای از استان را بدون فناوری پاک و دانش صنایع احتمالی آلوده کننده مانند سرب و ایزوگام ندارند. پایه

وی گفت: فعالیت هر صنعتی باید بر اساس معیارهای زیست محیطی باشد و نباید با نظر و سلیقه شخصی فعالیتها و فعالیتهای صنعت و معادن را مختل کند ، بلکه باید با شاخصهای محیطی تطبیق داده شود.

ساوه در مورد احداث محل دفن زباله نیز گفت: تاکنون نه زمینی و نه اجازه ای برای احداث محل دفن زباله داده شده است و در محافل رسمی استان نیز بحثی وجود ندارد. در صورت عدم تأمین زمین ، اجرای طرح زباله کاملاً منتفی است.

میرزایی گفت: هرگونه جابجایی توسط کارگروه پسماند استان تصمیم گیری می شود و م effectiveثرترین تصمیم نیز توسط فرماندار شهرستان اتخاذ می شود ، اما تا کنون هیچ رویداد خاصی صورت نگرفته است و هرگونه مجوزی که از طرف هر اداره صادر شود باطل خواهد بود زیرا این زمین تحویل داده شد..

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل