اخبار فرهنگی

مرکزی مستقل از از ارشاد و ساترا تشکیل دهید

پیشنهاد انجمن تهیه‌کنندگان مستقل: مرکزی مستقل از از ارشاد و ساترا تشکیل دهید

انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران پیشنهاد داد که مرکزی مستقل از صدا و سیما و وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی برای پلتفرم‌های نمایش خانگی ایجاد شود.

به گزارش روی خط کردوار نیوز؛ در ماه‌های گذشته موضوع شیوه مدیریت فضای VODها بارها مورد بحث قرار گرفته است؛ به ویژه از زمانی که شورای عالی انقلاب فرهنگی وظیفه تنظیم‌گری حوزه نمایش خانگی را در اختیار صدا و سیما گذاشت و در عین حال تاکید کرد جزییات این تصمیم باید در مجلس شورای اسلامی تصویب شود.

بسیاری از ناظران و کارشناسان معتقدند با شرایط فعلی، امکان تصویب چنین موضوعی در مجلس شورای اسلامی زیاد نیست و البته معتقدند که بلاتکلیفی مجدد نمایش خانگی که در سه سال گذشته ادامه داشته است، به نفع این صنعت نیست. 

در این راستا، انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران که بخشی از اعضای آن، از فعالان تولید سریال در VOD‌ها هم هستند، پیشنهاد خود مبنی بر تاسیس یک مرکز مستقل را در قالب یک بیانیه اعلام کرده است.

 

در متن بیانیه انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران آمده است:

«متاسفانه شبکه وی او دی و نمایش خانگی کشور در شرایط بحرانی و پیچیده‌ای قرار گرفته است.

مجموعه ساترا تحت نظارت سازمان صدا و سیما به تولیدات شبکه نمایش خانگی به عنوان رقیب تولیدات تلویزیون نگاه می‌کند و با ایجاد محدودیت‌ امکان تولید را از سینماگران مستقل سلب کرده است. از طرفی اراده‌ای معتقد به واگذاری آن به وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست.

از این رو با توجه به افزایش تعداد پلتفرم‌های شبکه نمایش خانگی، انجمن تهیه‌کنندگان مستقل خواستار انحلال ساترا و تاسیس یک مرکز مستقل برای حمایت و بسترسازی مناسب برای شبکه نمایش خانگی و پلتفرم‌ها است و از هر پیشنهادی برای این‌ امر در جهت تقویت و رونق نمایش خانگی کشور استقبال می‌کند.»

منبع: کردوار نیوز

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

نمایش بیشتر

کارگروه خبری فرهنگ و هنر

با کلماتم، ابتکار هنری را به وجود می‌آورم و جذابیت زندگی را در آن تقدیم می‌کنم.