مصرف مرغ در استان سمنان روزانه ۳۰ تن است/قیمت مصوب ۲۰۴۰۰تومان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، علی تشنه دل شامگاه دوشنبه در یک کنفرانس ویدیویی با خبرنگاران گفت: مشکلات جوجه ریزی و جوجه ریزی طی 40-50 روز معمولاً در 50 روز گذشته است. نوسانات موجود در بازار مرغ منجر به جوجه ریزی تخم مرغ در ماه سپتامبر شد.

وی با بیان اینکه در ماه سپتامبر به دلیل مشکلاتی که تولیدکنندگان مرغ در استان با آن روبرو بودند ، در ماه سپتامبر شاهد کاهش چشمگیر تولید طیور در استان بودیم گفت: نوسانات بازار مرغ به دلیل این کاهش شکار بود و امروز شاهد کاهش مشکلات و بازگشت به قیمت های آرام و ارزان هستیم.

دبیر تنظیم بازار استان سمنان با بیان اینکه تولیدکنندگان مرغ استان مشکلات زیادی برای تولید از جمله مشکلات تولید واردات دارند گفت: از طرف دیگر 90 درصد پرندگان تولید شده در استان باید در خارج از کشور مورد توجه قرار گیرند. به استان سمنان منتقل خواهد شد.

این استان بی آب ، روزانه حدود 300 تن مرغ در حدود 350 واحد تولید مرغ گوشتی تولید می کند ، 10 درصد این مقدار معادل 30 تن در روز مصرف داخل استان است و مابقی به استان های همجوار ، به ویژه تهران صادر می شود.

وی با بیان اینکه اکنون 99 درصد تولید مرغ گوشتی در استان سمنان به تهران صادر می شود ، گفت: تولیدکنندگان علاقه مند هستند مرغ مرغ را به تهران بفرستند زیرا می توانند آن را با قیمت بالاتری بفروشند.

رئیس سکوت سمنان در پاسخ به سوال خبرنگار آنلاین در مورد قیمت مصوب مرغ در استان گفت: در حال حاضر قیمت مصوب کیلویی 20 هزار و 400 تومن است و این تخلف محسوب می شود ، بنابراین از سازمانهای صنفی می خواهیم این رقم را در ملا public عام دنبال کنند. آنها می توانند تخلفات را به 124 سیستم از جمله گران فروشی و کم فروشی گزارش دهند. از طرف دیگر ، از تولیدکنندگان می خواهیم مقدار مرغ گرو گذاشته شده را به ما بدهند تا بتوانیم با هم برای حل مشکل همکاری کنیم.

“در زمانی که تعداد مرغ در بازار کم بود ، به جز دو روز ، شاهد بودیم که همه سهمیه ها در شهرهای استان سمنان توزیع می شود ، به عنوان مثال در سمنان ، جایی که روزانه 10-12 تن مرغ توزیع می شود. روزهای التهاب در بازار ، همان تعداد مرغ و حتی هفته گذشته روزانه 17 تن مرغ در روز پنجشنبه در سمنان توزیع می شد ، بنابراین مشکل ما تامین و توزیع نبود ، بلکه مشکلات ناشی از برداشت محلی بود.

وی افزود: وقتی مردم در رسانه ها به ویژه در استان های همسایه مانند تهران می شنوند كه بازارهای مرغ ملتهب است ، ناخواسته بیشتر خرید می كنند و آن را در خانه ذخیره می كنند ، به عنوان مثال خانواده ای كه در آن هفته همیشه دو مرغ به ویژه چهار مرغ می خرد. در نتیجه علی رغم توزیع کلیه سهمیه ها ، باز هم شاهد کاهش بازارها و کمبود مرغ بودیم که امروز وضعیت بهتری دارد و مرغ ها با قیمت مصوب در استان توزیع می شوند و شاهد کاهش التهاب خواهیم بود.

رئیس صنعت معدن و تجارت استان سمنان گفت: با دو رده قیمتی و گران قیمت روبرو هستیم. وی با بیان اینکه با افزایش درآمد دام ها ، به طور طبیعی باید عوامل مرغداری افزایش یابد ، اظهار داشت: پس از قیمت مصوب مرغ ، سازمان قاطعانه با حداکثر ظرفیت نیروهای بازرسی و همکاری اصناف با هرگونه گران فروشی مبارزه کرد. بازار مرغ تشدید شده است.

خروج از نسخه موبایل