اخبار سلامت

مقایسه دو خودرو اتوماتیک پرطرفدار پژو در بازار ایران

پژو 207 اتوماتیک و پژو پارس اتوماتیک در بازار ایران بسیار پرطرفدار هستند و در این سال ها توانسته اند آمار فروش بالایی را برای خودروهای ایرانی به ثبت برسانند، اما کدام یک از این دو محصول برای خرید خودروهای ایرانی انتخاب بهتری خواهند بود؟ در همین راستا قصد داریم با بررسی جزئیات طراحی، مشخصات فنی و سطح امکانات ایمنی و رفاهی این دو خودرو به این سوال پاسخ دهیم.

مقایسه پژو 207 اتوماتیک با پژو پارس اتوماتیک

طراحی خوب

پژو 207 اتوماتیک

پژو 207 (هاچ بک) از سبک زیباتر، مدرن و جذاب تری نسبت به پژو پارس (سدان) بهره می برد و به همین دلیل این هاچ بک از نظر طراحی بیرونی بر هاچ بک ایران برتری دارد. البته با وجود قدیمی بودن طراحی بدنه پژو پارس، همچنان بسیاری از مشتریان ایرانی استایل این خودرو را معتبرتر می دانند و آن را از نظر طراحی گزینه بهتری می دانند.

پژو پارس اتوماتیک

طراحی داخلی هر دو خودرو قدیمی است اما از این نظر پژو پارس اتوماتیک طراحی داخلی نسبتا بهتری نسبت به پژو 207 اتوماتیک دارد. همچنین کیفیت مواد به کار رفته در کابین پژو 207 در سطح بهتری نسبت به پژو پارس قرار دارد.

پژو 207 اتوماتیک

پژو 207 اتوماتیک

البته از نظر فضای داخلی و کابین جادار، پژو پارس نسبت به پژو 207 برتری دارد. بنابراین اگر به دنبال خودرویی جادار هستید، پژو پارس انتخاب خوبی خواهد بود.

پژو پارس اتوماتیک

پژو پارس اتوماتیک

پژو پارس می تواند فضایی در حدود 470 لیتر در پشت صندوق را در اختیار مالکان قرار دهد و تنها 245 لیتر برای پژو 207 اعلام شده است. در واقع پژو 207 هاچ بک می تواند نیاز 2 سرنشین را به خوبی برطرف کند و در طرف مقابل نیز پژو 207 پاسخگوی نیاز خانواده خواهد بود.

مشخصات فنی

پژو پارس اتوماتیک

پژو 207 اتوماتیک و پژو پارس اتوماتیک در قسمت فنی در یک سطح هستند و هر دو از موتور 1587 سی سی 16 سوپاپ TU5 استفاده می کنند که می تواند 105 اسب بخار قدرت و 142 نیوتون متر گشتاور تولید کند. نیروی تولید شده از این موتور نیز از طریق گیربکس 4 سرعته اتوماتیک به چرخ ها منتقل می شود.

پژو 207 اتوماتیک

البته پژو 207 اتوماتیک نسبت به پژو پارس از نظر وزن سبکتر و سایز کوچکتر است و آیرودینامیک بهتری دارد. در واقع شتاب اولیه پژو پارس گیربکس اتوماتیک بسیار ناامید کننده بود و ایران خودرو باید آن را نقطه ضعف این سدان بداند. البته پژو پارس اتوماتیک در عبور سریع از جاده های منحنی و مارپیچ از نظر هندلینگ و فرمان پذیری بهتر از پژو 207 اتوماتیک است و رضایت بیشتری دارد.

جدول مشخصات پژو 207 اتوماتیک و پژو پارس اتوماتیک

ماشین مدل 207 اتوماتیک تجزیه خودکار
جلو چهار سیلندر TU5
حجم موتور 1587 سی سی
حداکثر قدرت 105 اسب بخار
حداکثر گشتاور 142 نیوتن متر
گیربکس 4 سرعته اتوماتیک
مخلوط سوخت 7.1 لیتر برای هر 100 کیلومتر 8.1 لیتر برای هر 100 کیلومتر
حداکثر سرعت، بیشینه سرعت 190 کیلومتر در ساعت 180 کیلومتر در ساعت
وزن 1118 کیلوگرم 1214 کیلوگرم

امکانات رفاهی و ایمنی

پژو پارس اتوماتیک

پژو 207 اتوماتیک در مدل های فول آپشن خود از نظر امکانات در سطح بهتری نسبت به پژو پارس اتوماتیک قرار دارد. این خودروی هاچ بک ایرانی در مدل فول آپشن خود از فرمان برقی، سیستم چندرسانه ای با صفحه نمایش لمسی و کروز کنترل به صورت استاندارد استفاده می کند اما پژو پارس اتوماتیک بدون آنها می ماند.

البته گیربکس اتوماتیک پژو پارس به صورت استاندارد مجهز به تنظیم برقی صندلی های جلو و ترمزهای دیسکی عقب است در حالی که برخی از نسخه های پژو 207 از آن ها استفاده نمی کنند. همچنین در قسمت آپشن پژو 207 مدل فول آپشن کشف نمره خودکار می شود.

پژو 207 اتوماتیک

از آنجایی که خودروهای داخلی در تست های مؤسسات معتبر ایمنی فنی شرکت نکرده اند، به همین دلیل نمی توان ایمنی آنها را به طور دقیق بررسی کرد، اما با توجه به اینکه نسخه اصلی پژو 206 که پژو مدل نهایی نامیده می شود. 207 در نظر گرفته شده است که در تست های موسسه ایمنی یوروانکپ شرکت کرده و چند ستاره ایمنی را کشف کرده است، باید گفت که در صورت رعایت استانداردهای خودروی ایرانی، پژو 207 از نظر ایمنی در سطح بالاتری نسبت به پژو پارس قرار دارد. .

مونتاژ

به طور کلی اگر به دنبال خرید خودرویی شیک، جوان پسند، چابک، آپشنال تر و کیفیت ساخت بالاتر هستید، پژو 207 اتوماتیک گزینه بهتری نسبت به پژو پارس اتوماتیک خواهد بود. از طرفی اگر می خواهید یک سدان مناسب و جادار بخرید، پژو پارس اتوماتیک می تواند به خوبی پاسخگوی نیاز شما باشد.

227227

نمایش بیشتر