اخبار بین المللی

نخست‌وزیر اردن با رئیس جمهور لبنان دیدار کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین کردوار نیوز ، بشار الخساوانا ، نخست وزیر اردن ، روز پنجشنبه با میشل عون ، رئیس جمهور لبنان ، در کاخ بعبدا دیدار کرد.

پس از این دیدار ، نخست وزیر اردن با تاکید بر اینکه کشورش آماده ایستادن در کنار لبنان و تامین نیازهای آن است ، گفت: وزیران اردنی با همتایان لبنانی خود به ویژه در زمینه انرژی همکاری خواهند کرد.

به گزارش المناره ، الخساوا گفت لبنان خدمات زیادی به کشورهای عربی کرده است و ما مدیون این کشور هستیم و در این روزهای سخت در کنار آنها هستیم.

وی افزود که از طرف میشل عون از عبدالله دوم پادشاه اردن پیام کتبی دریافت کرده است.

پیش از این دیدار ، الخاصونه با همتای لبنانی خود نجیب میکاتی دیدار کرد و درباره روابط دوجانبه و مسائل مربوط به انرژی ، برق اردن و گاز مصر لبنانی گفت و گو کرد.

میکاتی گفت: “ما یک توافق مفید می خواهیم نه یک توافق رسمی” ، وی افزود که وی پس از این دیدار با الخاصونه درباره کمیته مشترک لبنان و اردن صحبت کرد.

به گزارش المنار ، نخست وزیر اردن تاکید کرد که ما به حمایت از لبنان و حفظ ثبات آن متعهد هستیم و هرگز از تلاش خود برای رفع نیازهای آنها دریغ نخواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه لبنان در قلب مردم اردن قرار دارد ، گفت: در این جلسه ما بحث انتقال گاز و برق برای حل بحران انرژی و تلاش های لبنان برای تامین نیازهای خود از طریق اردن و برخی توافقنامه های مورد نیاز را مورد بحث قرار دادیم. تصویب شد “”

نخست وزیر اردن با تاکید مجدد بر همبستگی کشورش با لبنان ، گفت که نیازهای لبنان و نیاز به ثبات این کشور همواره در همه جلسات اولویت پادشاه اردن بوده است.

وی تاکید کرد که اردن با هیچ کس متفاوت نیست و ما متعهد به روابط با برادران خود و برقراری ارتباط با همه طرف ها و کشورهایی هستیم که می توانند نیازهای لبنان را تحت توافق بین المللی برآورده کنند.

انتهای پیام / ها


نمایش بیشتر