نماد خاندان‌های مختلف سریال بازی تاج و تخت و خاندان اژد‌ها چه شکلی و چه معنایی دارند؟

آفتاب‌‌نیوز :

اگر بخواهید بدانید که داستان مجموعه خاندان اژد‌ها چیست می‌توان به طور خلاصه به صورت زیر تشریح کرد:

ماجرای سریال خاندان اژد‌ها House of the Dragon بر رویداد‌های ۲۰۰ سال پیش از بازی تاج و تخت متمرکز است و داستان خاندان تارگرین و جنگ داخلی تارگرین‌ها را روایت می‌کند که به رقص اژدها‌ها Dance of the Dragons معروف شد. این مجموعه با برداشتی از کتاب «آتش و خون» که ۳ سال پیش توسط «جرج آر. آر. مارتین» راهی بازار شده بود، ساخته می‌شود. این کتاب به‌نوعی یک راهنما برای مجموعه کتاب‌های ترانه آتش و یخ به حساب می‌آید که در آن به سرگذشت چند چهره مهم تارگرین‌ها می‌پردازد و چگونگی حکومت آن‌ها بر وستروس را روایت می‌کند.

این سریال در سراسر جهان طرفداران بسیاری دارد و توانسته که در هر ۲ مجموعه رکورد‌های جالبی را نیز جا به جا کند، علاوه بر داستان قدرتمند، بازی درخشان هنرمندان این مجموعه نیز به چشم می‌آید که در کنار انسجام داستانی وکارگردانی کاملا طرفداران این مجموعه را راضی کند.

به نقل از گفتنی، نکته جالبی که در این سریال و البته به صورت گسترده‌تر در مجموعه تاج و تخت نماینگر است پرچم‌های خاندان‌های مختلف در سرزمین وستروس می‌باشد. در ادامه با نماد خاندان‌های مختلف سریال بازی تاج و تخت آشنا می‌شویم.

نماد خاندان تارگرین

نماد خاندان‌های مختلف سریال بازی تاج و تخت و خاندان اژد‌ها چه شکلی و چه معنایی دارند؟

یک اژد‌های سه سر که در پس زمینه‌ای سیاه قرار گرفته است، نماد خاندان تارگرین است که ارتباط آن‌ها با اژد‌ها را به تصویر می‌کشد. نشان آن‌ها به روز‌هایی برمی گردد که خاندان تارگرین به عنوان اژدهاداران حکومت می‌کرد و با جانوران باشکوه خود بر زمین و آسمان فرمان می‌راند. سه سر اژد‌ها نماینده اگان فاتح و خواهر و همسرش، رینیس و ویسنیا هستند.

نماد خاندان‌های تاور

نماد خاندان‌های مختلف سریال بازی تاج و تخت و خاندان اژد‌ها چه شکلی و چه معنایی دارند؟

خاندان‌های تاور (House Hightower) از مهم‌ترین و قوی‌ترین واسال‌های خاندان تایرل (House Tyrell) و پیش از آن‌ها خاندان گاردنر (House Gardener) است. نشان خاندان یک برج سنگی سفید، با آتشی بر فراز آن است. شعار خاندان ما راه را روشن می‌کنیم (We Light the Way) است.‌های تاور‌ها به بی باکی و وفاداری شهره اند. به‌های تاور‌ها با “از‌های تاور” و یا “از اولد تاون” اشاره می‌کنند.

نماد خاندان استارک

نماد خاندان استارک، یک گرگ است. این گرگ که بومی شمال است، نماد وفاداری خاندان استارک به مردم آن منطقه، استقامت و انعطاف پذیری آنهاست. علاوه بر شجاعت آنها، این نماد جنبه حمایتگری و پرورش دهنده آن‌ها را به نمایش می‌گذارد. این گرگ، نمادی جذاب است و مانند خود اعضای خاندان استارک، شرور و شجاع، اما گاهی اوقات وفادار و مهربان است. این نماد تجسم کاملی از همه‌ی چیز‌ها و کسانی است که در وینترفل هستند و خانواده‌ای قوی را نشان می‌دهد که حتی به صورت انفرادی هم قدرتمند هستند.

نماد خاندان لنیستر

نماد خاندان لنیستر یک شیر طلایی روی پس‌زمینه زرشکی است که نماد جاه‌طلبی و قدرت سلطنتی آنهاست. شیر باشکوه، نشان دهنده تلاش این خاندان برای کسب قدرت، ثروت و نفوذ است. به عنوان یک خاندان محافظه کار و سنتی در وستروس، یک شیر طلایی کاملاً مناسب آن‌ها است. لنیستر‌ها نیز مانند شیر‌ها به دلیل حیله گری و استراتژی‌های حساب شده خود شناخته می‌شوند.

نماد خاندان ارین

نماد خاندان ارین، یک پرنده در حال پرواز است که بر روی زمینه‌ای آبی به نمایش درآمده است. این پرنده منعکس کننده تسلط این خاندان بر آسمان است. خاندان ارین بر فراز یک قلعه غیرقابل نفوذ زندگی می‌کنند که اساسا بالای ابر‌ها قرار دارد. این پرنده، مسافت یا به عبارت بهتر، ارتفاعاتی را نشان می‌دهد که دشمن باید برای حمله به این خاندان، آن را طی کند و به آن‌جا برود و در همین حال، ارین از بالا نظاره‌گر این رویداد‌ها است.

نماد خاندان تایرل

یک گل رز طلایی در پس زمینه سبز به خوبی زیبایی و ظرافت خاندان تایرل را به تصویر می‌کشد. تایرل ها، مانند گلی که تجسم می‌کنند، در ایجاد اتحاد و رشد خاندان خود عالی هستند. اما درست مانند تایرل ها، گل، زیر گلبرگ هایش خار دارد. نماد آن‌ها نشان دهنده قدرت دیپلماتیک آن‌ها است، ویژگی‌هایی که آن‌ها را به یکی از تأثیرگذارترین خاندان‌ها تبدیل کرده است.

نماد خاندان گریجوی

خاندان گریجوی با یک کراکن در پس‌زمینه‌ای سیاه نشان داده می‌شود که تسلط آن‌ها بر جزایر آهن را نشان می‌دهد. همانطور که کراکن افسانه‌ای در زیر امواج پنهان شده است، نفوذ خاندان گریجوی در سراسر دریا‌ها گسترش می‌یابد. آن‌ها به دلیل طبیعت بی باک خود شناخته می‌شوند و هویت آن‌ها به عنوان افرادی که توسط دریای غیرقابل پیش بینی شکل گرفته اند به خوبی توسط نماد آن‌ها نشان داده می‌شود.

نماد خاندان مارتل

با روح و قدرتی آتشین، به عنوان حاکمان منطقه دورن، نماد خاندان مارتل، خورشیدی سرخ است که توسط نیزه‌ای طلایی سوراخ شده است. خورشید نماد گرمای صحرا و طبیعت پرشور مارتل‌ها است و نیزه به عنوان یادآور ظرفیت آن‌ها برای انتقام و عدالت عمل می‌کند، زیرا آن‌ها همیشه آماده حمله به کسانی هستند که به آن‌ها ستم می‌کنند.

نماد خاندان براتیون

گوزن، مظهر استقامت و انعطاف پذیری خاندان براتیون، حاکمان سرزمین‌های طوفانی است. گوزن نمادی از ادعای رابرت براتیون برای تاج و تخت آهنین و قدرتی است که از تبار سلطنتی او می‌آید و همچنین نشان دهنده عزم آن‌ها برای دفاع از پادشاهی خود در برابر همه است، دقیقاً مانند گوزن نری که در نمادشان دیده می‌شود.

نماد خاندان تالی

نماد خاندان تالی، یک قزل آلای نقره‌ای است که بر روی امواج می‌جهد. قزل آلا موقعیت استراتژیک این خاندان را در نزدیکی رودخانه‌ها و ارتباط آن‌ها با آب را به تصویر می‌کشد. نشانه آن‌ها منعکس کننده سازگاری و پیوند‌های قوی خانوادگی آن‌ها است، زیرا آن‌ها با متانت و قاطعیت در حال تغییر فضای سیاسی هستند.

نمایش بیشتر