اخبار سلامت

هند فعلا برنامه ای برای تزریق واکسن یادآور کرونا ندارد

مقامات هندی گفتند که با توجه به تعداد زیادی از افراد مبتلا به کووید 19 در این کشور، هیچ برنامه ای برای تزریق دوز مشابه ویروس کرونا ندارند و معتقدند که اکنون دو دوز واکسن ایمنی کافی را ایجاد می کند.

با افزایش منابع واکسن، برخی از پزشکان و کارشناسان بهداشت عمومی در هند، مانند بسیاری از کشورهای غربی، از دولت خواسته اند تا طرحی را برای تزریق دوز Quid 19 برای افراد حساس و پرخطر در نظر بگیرد. مقامات این کشور عمدتاً بر تکمیل دو دوز واکسن برای 944 میلیون بزرگسال تا ژانویه سال آینده (2022) متمرکز هستند.

طبق آمار رسمی، 81 درصد از بزرگسالان در هند تاکنون حداقل یک دوز واکسن جووید دریافت کرده اند و 43 درصد هر دو دوز را دریافت کرده اند. اما هنوز واکسیناسیون افراد زیر 18 سال در این کشور آغاز نشده است.

سیاست هند اکنون این است که با تکمیل یک برنامه تزریق دو دوز، مصونیت کووید 19 را برای بزرگسالان در این کشور تضمین کند.

به گفته مقامات هندی، با توجه به اینکه اکثر مردم این کشور به طور طبیعی به جووید 19 مبتلا هستند و از این بیماری مصون هستند، دو دوز واکسن کرونا کافی است.

این در حالی است که گزارش ها حاکی از آن است که این تصمیمات هنوز نهایی نشده و مذاکرات بین مسئولان برای تصمیم گیری نهایی در حال انجام است.

هند بالاترین میزان بروز و مرگ و میر کووید-19 را در ماه های آوریل و می در جهان گزارش کرده است و طبق آمار رسمی، تا جولای 2021، حدود 70 درصد از جمعیت هند به کووید-19 مبتلا شده اند.

به گزارش رویترز، تاکنون بیش از 34.5 میلیون مورد ابتلا به کووید 19 و بیش از 465 هزار مورد مرگ ناشی از پیشرفت بیماری در این کشور ثبت شده است.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر