اخبار فرهنگی

هنرمند نقاش هم درگذشت – کردوار نیوز

به گزارش خبرگزاری کردوار نیوز، پیکر زنده‌یاد ترکمن ساعت ۱۰/۳۰ روز دوشنبه ۲۴ آنلاین ۱۴۰۲ تشییع و در قطعه ۹۶ بهشت زهرا (س) به خاک سپرده می‌شود.

همچنین مراسم ترحیم این هنرمند فقید،روز چهارشنبه ۲۶ آنلاین از ساعت ۱۷ الی ۱۹ در مجتمع سامان به نشانی تهران، خیابان شیراز برگزار می‌شود.

زنده‌یاد ترکمن متولد ۱۳۴۰ در تهران، تحصیلات مقدماتی خود را در هنرستان هنرهای زیبای تهران( ۱۳۵۴ تا ۱۳۵۷ ) گذراند و تحصیلات دانشگاهی را در دانشگاه ایالتی نبراسکا(۱۳۵۹ تا ۱۳۶۴ ) به اتمام رساند.اولین نمایشگاه انفرادی خود را سال ۱۳۷۴ در گالری گلستان برگزار کرد و پس از آن،در سال ۱۳۷۶ دومین نمایشگاه انفرادی خود را در گالری منصوره حسینی روی دیوار برد.آخرین نمایشگاه این هنرمند نیز سال ۱۳۹۶ در گالری سهراب برگزار شد.او همچنین آثار خود را، در نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی بسیاری در واشینگتن و تهران به نمایش گذاشت.

نادر در زندگی خود همواره در پی کشف ایده ها و معناهای تازه بود و این خصلت را از طریق جستجوی عینی در ناخودآگاه پی می گرفت.
خودش می گفت در نقاشی هایش سعی کرده از “پایان های متقارن” فاصله بگیرد؛ با این حال بر این باور بود که در هندسه، یک نیروی متقارن ذاتی وجود دارد که مبارزه با آن دشوار است.

هنرمند نقاش هم درگذشت

۵۷۵۷

نمایش بیشتر

کارگروه خبری فرهنگ و هنر

با کلماتم، ابتکار هنری را به وجود می‌آورم و جذابیت زندگی را در آن تقدیم می‌کنم.