اخبار حوادث

وجود ۳۰۰ بنای میراثی در منطقه ۱۲

آفتاب‌‌نیوز :

وحید رضا انارکی محمدی عصر امروز با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بافت فرسوده یکی از شاخص‌های منطقه است و بیش از ٣٠٠ اثر میراثی داریم که تعدادی از آن ثبت میراثی شده است، گفت: شرایطی که متولیان بافت‌های تاریخی و فرسوده مثل میراث و اوقاف ایجاد کردند، رونق منطقه را برای مردم و مالکین سخت و دچار اختلال کرده است.

وی با بیان اینکه در مناطق تاریخی باید ارزش افزوده مالکان خصوصا در منطقه ۱۲ را پرداخت کنیم، افزود: متأسفانه نقاط ضعف بسیاری را در مقابل نقاط قوت ایجاد کردیم، تلاش داریم از همراهی مردم استفاده کنیم و تاثیرگذاری پروژه های شهرداری برای آن است که مردم در مشارکت کردند.

شهردار منطقه ۱۲ تهران با بیان اینکه  ۷۱ پروژه داشتیم، گفت: ولی واقعیت این است با مطالبه اهالی رسانه از متولیان منطقه ۱۲ می‌توانیم ثمرات زیادی داشته باشیم و سازمان میراث و مدیران شهری باید کمک کنند تا با مشارکت مردم اعتماد مردم را افزایش دهیم.

انارکی محمدی در خصوص بازسازی خانه اولین شهردار نوین، گفت: عمارت کاشف السلطنه که خانه اولین شهردار نوین تهران بود، افتتاح شد و این بنا مربوط به دوره قاجار است.

نمایش بیشتر

تیم تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در تولید محتوای چندرسانه‌ای هستم. توانایی استفاده از تصاویر، ویدئوها و صداها برای جذب و تاثیرگذاری بیشتر را دارم.