اخبار همه جانبه

وزیر آموزش‌وپرورش را به ریاست سازمان حج منصوب می کنند؟!

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سید محمد طباطبایی یزدی دارای مدرک دکترای آموزش حوزوی و روانشناسی تربیتی، معاونت آموزشی و معاونت پرورشی سازمان استعدادهای درخشان و رئیس آموزش و پرورش تهران و برخی مناطق اطراف است.

با این بیوگرافی شگفت انگیز است که رئیس جمهور به دنبال فرد مناسب برای انتخاب کاندیدای وزارت آموزش و پرورش است! و حالا این آقا با استعداد وزارت آموزش و پرورش گویا رهبری سازمان حج را بر عهده خواهد داشت!
البته خبرگزاری برای اینکه گذشته آقای طباطبایی را با موضوع حج و حج مرتبط کند، 11 بار حج، 13 بار عمره و 11 بار عتبات را به جا آورده است.

همین تجربه در دولت سیزدهم برای هدایت سازمان حج و زیارت کافی به نظر می رسد اما مشکل این نیست. نکته اینجاست که برخی محافل سیاسی و خبری ضمن تلاش برای نزدیک کردن این فرد به خط سیاسی خود، قصد تخریب رئیس فعلی سازمان حج و زیارت را دارند و به همین دلیل اخباری مبنی بر تلاش وی برای ماندن در کشور را جعل می کنند. دفتر.

علیرضا رشیدیان در دوره اول حسن روحانی استاندار خراسان رضوی بود و سپس بازنشسته شد. انتصاب مجدد ایشان به عنوان رئیس سازمان حج و زیارت مستلزم کسب اجازه از رهبر معظم انقلاب بود که ایشان چنین اجازه ای را داده بودند.

در مدت دو سال تصدی رشیدیان در ریاست سازمان حج (که بیشتر آن مصادف با مراسم تاج گذاری بود) تلاش هایی برای احیای حج و زیارت شهر اتاب انجام شد که نشان از کارنامه موفق او داشت. علاوه بر این، تحولات ساختاری در سازمان حج و زیارت از جمله اقدامات قابل توجه وی است.

جالب اینجاست که دولت سیزدهم رویکردی اشرافی به توانایی های رشیدیان دارد، ایرادی ندارد جز اینکه در یک تیم سیاسی خاص نیست!

اگر حکمرانی خوب آن محل مناقشه نیست، چرا اصرار به ترک آن دارند؟

آیا شایسته سالاری یکی از ادعاهای دولت جدید نیست؟ و آیا نگفتند از مدیران دلسوز و موفق و پاک حمایت و حمایت خواهند کرد؟آیا این به معنای حمایت و تشویق مدیران موفق است؟!

نمایش بیشتر