اخبار همه جانبه

وضعیت زمین و مسکن در شهرستان دهاقان نامناسب است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

زمین |شهرسازی |مدرسه

به گزارش خبرگزاری آنلاین ، جلسه ای با موضوع زمین و مسکن در استان دهاقان با حضور مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، مدیرکل راه و شهرسازی ، استاندار و مسئولان ذیربط برگزار شد.

فرماندار دهاگان در این جلسه گفت: وضعیت اراضی و مسکن دهاقان نامساعد است و منجر به قیمت غیر متعارف زمین در سطح شهر شده است.

علی اصغر قاسمیان افزود: خرید فقرا و جوانان برای مردم غیرممکن است و یکی از مشکلات شهر این است که امیدواریم با برگزاری این جلسه و پیگیری آن ، این مشکلات برطرف شود.

وی با اشاره به مهمترین تصمیمات اتخاذ شده در این خصوص ، اظهار داشت: با توجه به آغاز به کار برنامه اقدام ملی مسکن و ثبت نام 480 متقاضی در دهاگان ، اداره کل راه و شهرسازی اعلام کرده است که شرایط متقاضیان تا پایان همین هفته بررسی خواهد شد. و افراد واجد شرایط شناسایی و اطلاع رسانی می شوند.

وی گفت: “بنابراین ، اجرای برنامه اقدام ملی مسکن در دهاگان در نزدیکی منطقه مسکن آنلاین مقابل مدرسه کرمی قرار خواهد گرفت. اقدامات لازم جهت تغییر کاربری و تحویل آن در آینده نزدیک به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام خواهد شد.” .

وی افزود: الحاق مناطق مسکونی در ضلع جنوبی بلوار حجاب می تواند به کاهش قیمت زمین در دهاگان کمک کند.

قاسمیان تصریح کرد: شهرداری و صندوق مسکن آمادگی خود را برای مشارکت در ساخت مسکن ارزان قیمت برای کاهش هزینه های مسکن در قسمت شرقی مسکن آنلاین اعلام کرده اند.

نمایش بیشتر