اخبار همه جانبه

وقتی سیف کارشناس ارزی صداوسیما می‌شود

موضوع جدول اقتصادی امروز 14 روز به «مدیریت کسب و کار اقتصاد» و ولی اختصاص یافت.

اسناپلاس: من افراد زیادی را دیده ام که به قوانین خاصی پایبند نیستند، اما افراد دیگر را به رعایت آن قوانین دعوت می کنند.

اواخر آذرماه سال 1378 بود که بخش جدیدی با عنوان «جدول اقتصادی» به شبکه خبری 14 ساعته اضافه شد تا مشکلات و معضلات اقتصادی جامعه را بررسی کند. با دعوت از کارشناسان آن حوزه را تحت پوشش قرار می دهد.

موضوع جدول اقتصادی امروز 14 به «مدیریت کسب و کار اقتصاد» و ولی اختصاص یافت.

بدون شک سیاست های پولی کارشناسان و قیمت دلار در این روزها رسانه ای شده است. او بود که در سال 95 و 96 پیشرفت چشمگیری در حقوق خود داشت.

البته ولی… سیف در دادگاه ویژه رسیدگی به اغتشاشات نظام اقتصادی نیز به دلیل ناکامی دوره مدیریت خود در بانک مرکزی پرونده دارد که این پرونده سال گذشته شورای عالی قضایی تهران است. ارسال پرونده توسط ولی الله سیف، رئیس سابق بانک مرکزی (۹۲ تا ۹۷) از اخلال در نظام اقتصادی به دادگاه ویژه خبر داد. به گزارش القاصی آنلاین، دادستان تهران در پی تخلفات و کوتاهی‌های رئیس کل سابق بانک مرکزی، 30 میلیارد و 200 میلیون دلار منابع ارزی و 60 تن ذخایر طلا از بین رفت. به اخلال در نظام اقتصادی

القاصی آنلاین در ارائه گزارشی از آخرین وضعیت پرونده مداخلات ارزی مقامات ارشد دولتی در بازه زمانی 95 تا 97 اظهار داشت: در سال های 95 تا 97 تنها قوانین مربوط به نظام ارزی رعایت نشده است. کشور نقض شد، اما تکالیف قانونی مبنی بر لزوم تصویب مداخلات ارزی و فروش سکه طلا در شورای پول و اعتبار برای پرداخت منابع ارزی به نیازمندان واقعی و جلوگیری از تشکیل بازار اعمال شد. واسطه ها و دلالان نیز در رابطه با این منابع مشاهده نشد. یکی از پرونده های مهمی که در دادسرای تهران رسیدگی شد و پرونده را با کیفرخواست به دادگاه فرستادیم، پرونده مربوط به مداخله است.

به نظر می رسد حضور سیف در برنامه میز اقتصادی با عنوان «تجارب مدیریتی ارزشمندتر از انتقال تجربه مدیریتی» است. گذار تجربه ای مدیریت نشده است و داستان کسانی است که خودشان به اصول پایبند نیستند، اما دیگران را به پایبندی به همان اصول و ارزش ها دعوت می کنند.

البته در این بین به نظر ناراضی نبود. علیرغم افزایش قیمت ارز در چند روز گذشته، تغییر مدیر بانک مرکزی و عرضه ارز در بازار که تا حدودی متعادل و به گفته اکثر فعالان عرصه اقتصادی است. ، حرکت مثبتی در جهت مدیریت ارز کشور وجود دارد. از آن رو; حتی اگر بخواهیم درخواست سیف در دادگاه ویژه برای رسیدگی به اخلال در نظام اقتصادی را نادیده بگیریم، قضاوت ها درباره مدیریت ارز مدرن غیرکارشناسی و غیرکارشناسی است.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر