اخبار استانی

پارک اوره رزینی در لردگان احداث می‌شود

کردوار نیوز / چهارمحال و بختیاری استاندار چهارمحال و بختیاری از احداث پارک رزین اوره و ملامین در فلارد خبر داد و گفت: حدود 20 درصد از تولیدات پتروشیمی لردگان توسط این دو واحد مصرف می شود.

به گزارش کردوار نیوز ، به نقل از روابط عمومی استانداری های چهارمحال و بختیاری ، تفاهم نامه ای برای ساخت پارک اوره برای تکمیل زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی و توسعه صنایع پایین دستی در لردگاندا امضا شد. اعلام وصول.

اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری بر اهمیت تکمیل زنجیره تولید در این صنعت تأکید کرد و گفت: ساخت رزین اوره و پارک ملامین حدود 20 درصد از محصولات کارخانه پتروشیمی لردگان را مصرف می کند و این مناطق می توانند توسعه پیدا کنند. این برنامه ها می تواند زنجیره ارزش پتروشیمی ها را گسترش دهد.

وی با تأکید بر اینکه همه مراجع اجرایی ذیربط در زمینه ساخت صنایع پتروشیمی پایین در چهارمحال و بختیار با سرمایه گذاران همکاری خواهند کرد ، خاطرنشان کرد: خوشبختانه مشکل بزرگی برای اجرای این پروژه ها وجود ندارد.

عباسی یکی از مهمترین دلایل فروش مواد اولیه در چهارمحال و بختیار را کمبود تکنولوژی و سرمایه مورد نیاز عنوان و خاطرنشان کرد: کمبود زیرساخت و سرمایه همچنین در فروش مواد اولیه تأثیرگذار است.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی لردگا از اولویت های دولت است گفت: این موضوع منجر به شناسایی 2 پروژه برای تکمیل زنجیره ارزش با افتتاح هر پروژه پتروشیمی شده است.

وی افزود: در پروژه پتروشیمی لردگان ، 875 میلیون یورو سرمایه گذاری برای جلوگیری از خام فروشی ، ایجاد ارزش افزوده ، دسترسی مناسب به منابع آب و گاز ، از بین بردن تبدیل ها و محرومیت ها ، ایجاد اشتغال پایدار و … انجام شده است. یک میلیون و 750 هزار تن اوره و آمونیاک در دسامبر امسال افتتاح شد.

عباسی یادآور شد: در طول تولید پتروشیمی های لردگان ، 28 میلیون نفر بدون تصادف ثبت شدند و این در شرایطی است که سهم نیروهای محلی در این نیرو 85 درصد نیروهای فعال است.

استاندار چهارمحال و بختیاری سپس گفت که طبق برنامه ریزی انجام شده حدود 45 واحد کوچک در پارک اورین قطران احداث می شود و توضیح داد که ظرفیت تولید این واحد به 115 هزار تن می رسد و 19 محصول مختلف در شش منطقه تولید می شود. او انجام می دهد.

وی گفت: سرمایه گذاری اولیه برای این پروژه 2،000،000 تومان است كه برای 2،800 نفر اشتغالزایی مستقیم ایجاد می كند همچنین یك پروژه توسعه بلور ملامین 40،000 ton و یك شهرک صنعتی رزین اوره 115،000 ton وجود دارد. او انجام می دهد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر