اخبار بین المللی

کرملین: شورای امنیت به تغییر نیاز دارد

روسیه |سازمان ملل |شورای امنیت سازمان ملل

این اظهارات از سوی دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در حالی مطرح شد که اوایل امروز جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات استراتژیک شورای امنیت ملی آمریکا گفت، جو بایدن، رئیس جمهوری این کشور مایل است تا مساله تغییرات در شورای امنیت را در مجمع عمومی مطرح کند.

پسکوف همچنین گفت: شورای امنیت سازمان ملل واقعا باید متحول شود تا اثربخشی این نهاد بین‌المللی بسیار مهم به حداکثر برسد.

وی ادامه داد: البته این امر مستلزم اجماع همه شرکت‌کنندگان و البته فراگیری بیشتر از نظر مشارکت دولت‌هایی است که اخیرا نقشی مضاعف پیدا کرده‌اند و تاثیر بسیار بیشتری بر امنیت و اقتصاد جهانی دارند و به طور فزاینده‌ای در حال رشد هستند.

سخنگوی کرملین همچنین در پاسخ به سوالی درباره اینکه حال رمضان قدیروف، رهبری ۴۶ ساله چچن خوب نیست، گفت که اطلاعی درباره سلامت وی ندارد.

سخنگوهای قدیروف به تماس‌های تلفنی درباره وضعیت سلامت وی پاسخی نداده‌اند.

سخنگوی کرملین در ادامه صحبت‌هایش گفت: اظهارات اخیر اولاف شولتس، صدراعظم آلمان درباره شرایط آغاز مذاکرات بین روسیه و اوکراین به این معناست که برلین نسبت به وضعیت حقیقی اوضاع اطلاعی ندارد.

روز یکشنبه، شولتس گفته بود که شرایط برای آغاز مذاکرات صلح درباره جنگ اوکراین به منزله خروج نیروهای روسیه از مناطق درگیر است.

سخنگوی کرملین در پاسخ به این مساله به خبرنگاران گفت: ‌این درخواست شولتس نیست بلکه تفکرات اوست. بعید است که این بازتاب‌ها نشان دهد که طرف آلمانی وضعیت واقعی امور را درک می‌کند.

۳۱۱۳۱۱

نمایش بیشتر

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.