اخبار حوادث

کشف ۹۵۰۰ کارتن تنباکوی تاریخ مصرف گذشته در جنوب تهران

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ گفت: بیش از 9500 کارتن تنباکو منقضی شده در یک انبار جنوب شرقی تهران کشف شده است.

به گزارش کردوار نیوز ، سرهنگ علی ولی پور گودرزی در حاشیه اجرای این طرح گفت: بیش از 1800 انبار در جنوب شرقی تهران وجود دارد که برای مبارزه با نقض نظم اقتصادی و امنیت توسط پلیس امنیت اقتصادی تحت نظارت است. در همان بازرسی ها ، تعداد زیادی از انبارهای دخانیات منقضی شده در یکی از این انبارها به مقامات اطلاع داده شد و پس از بررسی صحت گزارش ، دادگاه مطلع شد.

وی افزود: ماموران پس از کسب مجوز در یک عملیات به انبار مراجعه کرده و بیش از 9500 کارتن منقضی شده توتون عرب را کشف و ضبط کردند.

وی گفت: متأسفانه برخی از این محصولات دخانیات در بازار عرضه شده و برای جمع آوری آنها با وزارت بهداشت در حال هماهنگی است.

به گفته رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ ، فرد دیگری دستگیر شده و تحقیقات در این باره ادامه دارد.

وی ارزش ریالی اقلام کشف شده را 250 میلیارد ریال برآورد کرد و گفت: البته این ارزش اولیه اقلام کشف شده و ارزش نهایی نیز برآورد می شود.

وی همچنین درباره اقدامات پلیس در بازار ارز گفت: در این راستا موضوع در حال رصد است و با کسانی که می خواهند التهاب و سو abuseاستفاده در بازار ایجاد کنند ، چه در فضای واقعی و چه در فضای مجازی ، مبارزه می شود.

به گفته وی ، از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 90 نفر به جرم اشتعال در بازار ارز در فضای مجازی و در فضای واقعی شناسایی و دستگیر شده اند که 10 نفر از آنها در میان شبکه های فضایی سایبری قرار دارند و در معرض قیمت های جعلی بازار قرار دارند. سکه و ارز وجود داشت.

انتهای پیام

نمایش بیشتر